нацIональний виробник — основа економIки держави

Зустріч підприємств-великих платників податків з керівництвом офісу великих платників податків ДФС України

4 липня 2017р. в Офісі великих платників податків ДФС України відбулася зустріч підприємств-учасників Асоціації, визнаних великими платниками податків, виконавчої дирекції Укрлегпрому з представниками ДФС України та Офісу великих платників податків за участю Олександра Лепетюка – заступника начальника Офісу, Задорожного Олексія – начальника управління методології податку на прибуток підприємств ДФСУ та інших вузькопрофільних спеціалістів відомств у зв’язку з нагальною потребою в кваліфікованій податковій консультації з питань трансфертного ціноутворення для правильного формування підприємствами звіту про контрольовані операції.

Під час дискусії підприємства змогли задати питання з приводу особливостей трансфертного ціноутворення, формування звіту про контрольовані операції, методів встановлення відповідальності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», складання іншої супровідної документації з трансфертного ціноутворення, а також отримали розгорнуті письмові відповіді на попередньо надані до Офісу питання.

В процесі обговорення підприємства змогли отримати деталізовану інформацію щодо особливостей процедури формування переліку країн, взаємовідносини з якими визнаються контрольованими, джерел інформації для цілей трансфертного ціноутворення та деталізовано обговорити процедуру отримання діапазону порівняльних цін з даних біржових торгів та комерційних баз даних типу Amadeus, RUSLANA, Інтерфакс, Bloomberg тощо.

В якості експерименту запропоновано здійснити місячний моніторинг динаміки ціноутворення на бавовну, пряжу та тканини, що імпортуються з Туркменістану, Узбекистану та Молдови на прикладі двох підприємств легкої промисловості Офісом у зв’язку з особливостями регулювання цін в даних країнах. Також Асоціація «Укрлегпром» взяла на себе відповідальність у підготовці інформаційно-аналітичних даних щодо імпортно-експортних операцій з вказаними державами для їх можливого виключення з переліку країн, взаємовідносини з якими визнаються контрольованими.
  
Особливу увагу ДФС України акцентувало на перспективних змінах в Законі України №1797 у вигляді розширення переліку критеріїв для визначення сторони контрольованої операції. З наступного року контрольованою буде визнаватися операція, якщо її стороною буде нерезидент, який не сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) та/або не є податковим резидентом в державі реєстрації.

Наступна зустріч для підведення підсумків щодо проведеної роботи анонсована через місяць.


Назад до списку
Наші партнери