нацIональний виробник — основа економIки держави

З'явився новітній механізм реструктуризації боргу з додатковими податковими пільгами

Для підтримки фінансового сектора країни і зменшення кількості проблемних кредитів ЄБРР спільно з українською владою впроваджують нову процедуру фінансової реструктуризації.

Сьогодні вже запущено в дію механізм передбачений Законом України «Про фінансову реструктуризацію» №1414-VIII від 14.06.2016р.

Цей закон спрямовано на визначення умов та порядку проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації з метою відновлення господарської діяльності підприємств-боржників. Основними можливими користувачами Закону є підприємства - боржники, які мають заборгованість в тому числі перед фінансовими установами.

Закон надає Боржнику наступні можливості:

- на період реструктуризації діє мораторій на виконання зобов’язань Боржника;

- на період реструктуризації Боржник стає захищеним від процедури банкрутства;

- на період реструктуризації майно Боржника (основні засоби), які не знаходяться в заставі не підлягають примусовому відчуженню;

- діють податкові пільги при прощенні боргу (податок на прибуток) та погашенні частки боргу активами боржника (сплата ПДВ);

- тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від сплати податку на додану вартість операції боржника з постачання товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації.

- платник податку-боржник не повинен коригувати раніше виділений податковий кредит у зв’язку з таким постачанням, незважаючи на те, що наступні постачання звільняються від сплати податку на додану вартість.

- Боржник отримує можливість відновлення господарської діяльності та зменшення загального навантаження на бізнес.

Підготовка проекту Закону про фінансову реструктуризацію здійснювалася в рамках спільного проекту ЄБРР і Світового банку. Він безпосередньо пов'язаний зі змінами до Податкового кодексу України і передбачає податкові пільги для учасників процедури реструктуризації. Такі пільги також залишатимуться в силі протягом трьох років.

Системою фінансової реструктуризації наразі управляє Секретаріат, який відповідає за супровід окремих процедур реструктуризації. Також діє арбітражний комітет, який забезпечить розгляд суперечок між сторонами шляхом призначення незалежних і кваліфікованих арбітрів з офіційно затвердженого списку.

Фінансову та логістичну підтримку діяльності секретаріату забезпечить НАБУ і ЄБРР. Нагляд за функціонуванням нової системи буде здійснювати наглядова рада, до складу якої входять представники Національного банку, Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також державних «Ощадбанку» і «Укргазбанку».

Детальнішу інформацію можна отримати в Асоціації «Укрлгпром» або шляхом комунікації та подальшої зустрічі з представниками секретаріату та за необхідності, Спостережної Ради.

Для отримання консультацій, призначення зустрічі та будь якої додаткової інформації Ви можете звернутися на сайт секретаріату www.fr.org.ua або до його співробітників особисто за тел. (044) 300-10-14.


Назад до списку
Наші партнери