нацIональний виробник — основа економIки держави

«Укрлегпром: промисловий діалог з Урядом» - секторальний форум бізнесу легкої промисловості, ініційований Асоціацією «Укрлегпром» спільно з Українським союзом промисловців і підприємців

«Укрлегпром: промисловий діалог з Урядом» - секторальний форум бізнесу легкої промисловості, ініційований Асоціацією «Укрлегпром» спільно з Українським союзом промисловців і підприємців, відбувся 8 червня 2017 року у Чернігові в приміщенні Чернігівської ОДА. Зауважимо, що за останні 10 років це друга галузева зустріч на такому рівні (ВАТ «Текстерно» у липні 2007р.).

У роботі Форуму взяли участь: Прем’єр-міністр України В.Б.Гройсман, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубів, Міністр соціальної політики А.О.Рева, заступник Міністра фінансів С.М.Марченко, заступник Міністра освіти Р.В.Греба, в.о.Голови Держслужби зайнятості В.О.Ярошенко, Президент УСПП А.К.Кінах, Голова Чернігівської ОДА В.П.Куліч, Чернігівський міський голова В.А.Атрошенко, представники Нацгвардії України МВС, Міністерства оборони, а також широке коло керівників провідних галузевих підприємств Чернігівщини та 15 областей України, організацій, учбових закладів, представників місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, національних та місцевих ЗМІ.

Прем’єр-міністр України зауважив наполегливість Української асоціації підприємств легкої промисловості у необхідності секторальної зустрічі бізнесу із владою, з огляду на те, що це галузь, яка має особливо важливе значення для національної економіки. Володимир Гройсман з приємністю відзначив, що у складних економічних умовах легка промисловість змогла стабілізувати виробництво та відновити його нарощування у 2016-2017 рр. Завдання Уряду створити сприятливі умови для розвитку національної економіки, і в т.ч. легкої промисловості, як галузі, що має серйозний потенціал у виробництві товарів з високою доданою вартістю для внутрішнього та зовнішніх ринків. Передусім, необхідно посилити конкурентність продукції на внутрішньому ринку, попрацювати над спрощенням митних процедур, вартістю імпорту, зупинити контрабанду. Прем’єр-міністр відмітив, що хотів би від представників бізнесу з місць почути про конкретні проблеми та пропозиції щодо їх вирішення, підкресливши, що Уряд готовий підтримати те, що в їхніх силах. Потрібно відновлювати нашу легку промисловість. Розвиток національної промисловості один з пріоритетів КМУ, що є запорукою економічного зростання і благополуччя населення.

Губернатор Чернігівської області В.П.Куліч представив промисловий потенціал регіону, зазначивши, що легка промисловість завжди була базовою для розвитку області. Нині Чернігівщина займає 7 місце за обсягами реалізованої продукції легкої промисловості України. У Чернігові розташовано ПрАТ «КСК «Чексіл» - потужне текстильне виробництво вовняних тканин, на якому раніше працювало більше 11 тис.чол., нині – понад 600 чоловік. Загалом в області працює більше 50 підприємств, на яких зайнято понад 4 тис. чоловік. Є потенціал для нарощування виробництва асортименту тканин пальтової та костюмної груп, взуття, швейних виробів.

Президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» Т.Л.Ізовіт - модератор Форуму - привітала працівників легкої промисловості України з професійним святом, подякувала Прем’єр-міністру України, членам Уряду і місцевій владі за зустріч у форматі прямого діалогу галузевого бізнесу із владою з обговорення актуальних питань і перспектив розвитку індустрії. Презентувала поточний стан і потенціал легкої промисловості, зупинилася на основних перешкодах, що стримують ефективний розвиток галузі (презентація додається). Висловила сподівання, що дана зустріч започаткує постійний конструктивний діалог легкої промисловості з Урядом і дасть поштовх реалізації першочергових заходів стратегічного розвитку галузі, спрямованих на кадрову і технологічну модернізацію, детінізацію ринку, конкуренцію, залучення інвестицій, впровадження інновацій, популяризацію продукції легкої промисловості в Україні і в світі.

Президент УСПП А.К.Кінах наголосив, що саме в режимі діалогу уряду і організацій, асоціацій бізнесу вдасться поновити сучасну промислову політику, перейти до економічного росту. Легка промисловість з її доброю виробничою базою, встановленими традиціями, швидким обігом капіталу може стати флагманом індустріального зростання. Потрібне саме державне сприяння у вирішенні питань модернізації галузі, адаптації до стандартів і регламентів ЄС, розширення експорту, доступу виробників до фінансових, кредитних ресурсів, підготовки кваліфікованих кадрів.

У ході промислового діалогу О.М.Барсук ПП «Ярослав», І.М.Кістечко ТОВ «Возко», А.М.Лаврик ТОВ «Таланлегпром», О.О.Сергеєва ПрАТ «Астра-Люкс», О.Б.Соколовський група компаній «Текстиль-Контакт», Є.М.Дирдін ПрАТ «Санта-Україна», В.В.Шитіков ПрАТ «КСК «Чексіл» та інші керівники підприємств легкої промисловості окреслили досягнення та ключові проблеми, що на даному етапі перешкоджають ефективному розвитку легкої промисловості, зокрема:
застосування ПДВ на обладнання і неможливість його розстрочки, дефіцит обігових коштів та доступних кредитів для модернізації виробництва; 

  •  нерівні умови конкуренції на внутрішньому ринку, контрабандна продукція, ввезення готової продукції за цінами нижчими, ніж сировина, з якої вона виробляється;
  •  відсутність державної підтримки на системну промоцію виробничого потенціалу галузі щодо участі у міжнародних виставкових заходах;
  •  дефіцит кваліфікованих виробничих кадрів усіх рівнів, недосконала система підготовки і перепідготовки працівників;
  •  недостатній рівень взаємодії сторін в системі постачання речового майна для силових структур та дискримінація платників ПДВ у державних закупівлях;
  •  відсутність держпідтримки розвитку власної сировинної бази (вовна, льон, шкірсировина);
  •  зарегульованість санітарно-епідеміологічних процедур із ввезення дефіцитної сировини та хімматеріалів, що використовуються у виробництві готової продукції;
  •  необхідність прискорення системного приведення національних стандартів до міжнародних вимог;
  •  необґрунтоване контрольне втручання держави у господарську діяльність підприємств, що офіційно сплачують податки;
  •  бюрократично зарегульований та надмірно фінансово затратний механізм підключення виробництва до електромереж та інших.

Підводячи підсумки діалогу з промисловцями, Прем'єр-міністр України запевнив, що згідно з наданим Асоціацією «Укрлегпром» до Кабінету Міністрів України проекту рішення Форуму, буде дано доручення відповідним міністерствам і відомствам у місячний термін опрацювати пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань легкої промисловості. Зокрема, глава уряду доручив Міністерству фінансів України розробити проект закону із запровадження 36-місячної розстрочки на сплату ПДВ для промислових підприємств усіх галузей при імпорті обладнання, яке не має аналогів в Україні. «Це рішення виважене, і вже довело свою ефективність в різних галузях промисловості, зокрема у фармацевтиці та деревообробці», - зазначив В.Гройсман. Асоціація «Укрлегпром» опрацьовує остаточний варіант першочергових пропозицій щодо ефективного розвитку галузі для їх подання до Кабінету Міністрів України. Окремі питання будуть вирішуватися Укрлегпромом з відповідними міністерствами та відомствами в робочому порядку.


Назад до списку
Наші партнери