нацIональний виробник — основа економIки держави

ТПП України разом з партнерами успішно завершили Програму підтримки експорту одягу та взуття до ЄС

У програмі взяли участь 6 компаній з 5-ти  регіонів України (Київ, Харків, Львів, Чернігів, Житомир). Партнерами проекту виступили нідерландський Центр підтримки імпорту з країн, що розвиваються (CBI), Українська асоціація підприємств легкої промисловості «Укрлегпром».

За рік, протягом якого тривала програма, експерти ТПП та європейські партнери допомагали українським підприємцям працювати над сильними та слабкими сторонами, визначити, на чому сфокусуватися, зрозуміти, які можливості має їхня компанія на ринку ЄС, отримати практичні поради щодо доступу на цей ринок. А головне – український бізнес отримав підтримку та наставництво в розробці стратегій експорту до ЄС і планах їхнього впровадження. Над розробкою експортних стратегій для них разом працювали міжнародний експерт Джуліан Лоусон Гілл та 8 сертифікованих консультантів з експорту із ТПП.

Вже є результати реалізації Програми. Так, харківський виробник одягу «Ricamare» відкрив представництво у Польщі, здійснив першу поставку до власного шоу-руму у Варшаві, та продає свої товари на польських інтернет-майданчиках. Львівський бренд «Bunt» створив нову колекцію, київська компанія «Botiki» склала стратегічний план експорту до Естонії, чернігівська швейна фабрика «Елегант» вже отримала замовлення від іноземних партнерів.

Цій програмі передувала підготовка за європейськими програмами сертифікованих експортних консультантів у системі ТПП- наразі в усіх регіонах України в системі ТПП працюють вже 43 такі спеціалісти.

Програма надала консультантам практичні навички з розробки експортних стратегій і планів для українських компаній. Кожен консультант тепер може розробляти 10-15 індивідуальних експортних стратегій на рік.

Назад до списку
Наші партнери