нацIональний виробник — основа економIки держави

Щодо закупівель речового майна в 2017 році

За останній рік реформ підприємства-постачальники речового майна зробили значний крок для покращення якісних характеристик речового майна, оновили та модернізували виробничу базу підприємств.

Під час спільних нарад з постачальниками речового майна протягом серпня-жовтня поточного року неодноразово озвучувалися перспективні плани щодо нормалізації процесу забезпечення речовим майном. Але наразі, підприємства занепокоєні відсутністю інформації стосовно потреб ЗСУ в речмайні, бюджету та плану державних закупівель на І півріччя 2017р. Крім того, не завершена робота із затвердженням ТУ на вироби, що не дає можливості чітко спланувати виробничі завдання із налагодження ритмічного процесу виробництва.

В зв’язку з цим, з метою своєчасного забезпечення Збройних Сил України доцільно було б розпочати процедуру закупівель речового майна на 2017р. у грудні-січні 2016-2017 рр., передбачивши у типовому договорі поставки можливість постачання продукції рівними частинами.

Вищезазначене дасть змогу замовити матеріали і комплектуючі для виготовлення речового майна та зафіксувати їх ціни, незалежно від коливань їх ринкової вартості, курсу іноземних валют та здійснювати повне чи часткове постачання речового майна на наступний рік уже з лютого 2017р. в залежності від поточних потреб ЗСУ. Також це допоможе виробникам та постачальникам своєчасно спрогнозувати необхідні обсяги закупівель сировини та матеріалів, необхідних для виконання замовлень МОУ, сприятиме зменшенню витрат на закупівлю сировини, ціна якої повністю залежить від валютних коливань, строкових ризиків поставки тощо.

Результатом запровадження такого підходу стане можливим загальне зниження собівартості предметів речового майна, чітке дотримання технологічного процесу виробництва, дозволить збільшити проміжок часу, необхідний для його перевірки за якісними та кількісними показниками, що є вкрай важливим фактором для стабільної та злагодженої роботи підрозділів МОУ.


Назад до списку
Наші партнери