нацIональний виробник — основа економIки держави

Щодо перевірок держпраці

Інформуємо, що 15.02.2018р. зареєстровано урядовий законопроект №8045 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці» відповідно до якого Держпраці перевірятиме не лише додержання законодавства про працю та зайнятість, але й питання дотримання вимог щодо охорони та гігієни праці та здійснюватиме державний гірничий нагляд.

Дані зміни запроваджуватимуться шляхом внесення правок до ЗУ «Про охорону праці», а механізми здійснення вищевказаних перевірок будуть здійснюватися відповідно до Порядків затверджених Постановами Уряду.

Важливим є також те, що відповідно до даного Законопроекту інспектори Держпраці матимуть право здійснювати перевірки майже з будь-яких питань без попередження.

Такі нововведення зумовлені тим, що Україна є учасником Конвенції Міжнародної організації праці, яка регулює відносини у сфері державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці та гігієну праці.

Даною Конвенцією закріплено основні принципи здійснення нагляду за дотриманням законодавства з охорони праці, які в обов’язковому порядку мають виконуватися кожною країною-учасницею конвенції, а саме:

  •  право держоргану безперешкодно, у будь-яку годину доби проходити на будь-яке підприємство, яке підлягає інспекції;
  •  у разі інспекційного відвідування інспектори мають повідомляти про свою присутність роботодавця або його представника лише в тому разі, якщо таке повідомлення не зашкодить ефективності здійснення контролю;
  •  абсолютна конфіденційність джерела будь-якої скарги до інспекторів праці на недоліки або порушення правових норм і право інспектора утримуватися від повідомлення роботодавцю або його представнику про те, що інспекційне відвідування було проведене у зв’язку з отриманням такої скарги;
  •  право інспекторів праці вживати заходів з метою усунення недоліків споруд, обладнання або методах роботи на підприємствах.

Отже, в разі прийняття Законопроекту №8045 Урядом відразу буде переглянуто Постанову КМУ №295, якою регулюється Порядок проведення перевірок Держпраці та приведено її у відповідність до вимог вищевказаної Конвенції.

Станом на сьогодні, відповідно до постанови КМУ №295, лише перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин можуть проводитися без попередження.


Назад до списку
Наші партнери