нацIональний виробник — основа економIки держави

Робоча зустріч підприємств легкої промисловості Чернігова

22 грудня, на ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл», Асоціація «Укрлегпром» проведено робочу зустріч керівниками чернігівських підприємств легкої промисловості - ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», «Чернігівська швейна фабрика «Элегант», ПрАТ «ТК Стиль», ТОВ «ВікНат» та ТОВ «Чернігів-вовна»  за участі Заступника директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Сергій Меженного.

Зустріч розпочалася з екскурсії до Чексілу та фабрики Елегант, під час якої гості оглянули технічну базу підприємств, у тому числі новітнє високотехнологічне обладнання комбінату. З детальним фотозвітом можна ознайомитися на сайті в розділі «Фото подій».

Учасники зустрічі обговорили питання підписання нової Галузевої угоди, висловили пропозиції стосовно формування робочих груп Національного комітету з промислового розвитку. Особливу увагу приділили підвищенню мінімальної заробітної плати на підприємствах у 2017 році та кадровим питанням.
Також в ході дискусії було обговорено питання уніфікації митної вартості на тканини та необхідність надання можливості безвідсоткового розтрочення сплати ПДВ на обладнання.

Президент Асоціації Укрлегпрому Тетяна Ізовіт доповіла про основні показники роботи легкої промисловості за 10 місяців 2016 року, що працює з позитивними темпами виробництва (101,9% до відповідного періоду 2015 р.). Обсяг реалізованої продукції за цей період склав 13,3 млрд.грн., або 1,0 % в структурі промислової продукції. Пожвавилася і зовнішня торгівля товарами легкої промисловості. Експорт за 9 місяців 2016 зріс на 8% і склав 719,1 млн.дол.США. Топ-5 товарних груп українського експорту: одяг текстильний (37,8% у вартісній структурі), взуття (16,2%), одяг трикотажний (11,0%), інші готові текстильні вироби (10,3%), шкури (6,7%). Водночас, імпорт збільшився на 10,2%, досягши 1480,9 млн.дол.США, що у 2 рази перевищує експорт. Найбільшу частку у вартісній структурі імпорту займають: гр.54-55 УКТЗЕД нитки і тканини хімічні (20,3%), взуття (13,5%), пледи, постільна білизна та інші готові текстильні вироби (9,3%), одяг текстильний і трикотажний (9% і 8% відповідно). Обсяг реалізованої продукції легкої промисловості чернігівської області за січень-жовтень 2016р. – 671,5 млн.грн., що складає 3,9% від обласного обсягу реалізованої продукції. Частка Чернігівської області у структурі легкої промисловості України – 5,1% за результатами 10 місяців 2016р.

 Сергій Меженний зазначив, що легка промисловість – одна з пріоритетних галузей, що мають експортний потенціал. А Чернігівщина здавна є швейним регіоном і має вигідне торгівельно-географічне положення. Тож наразі актуальним є подальший розвиток місцевих підприємств, освоєння ними нових ринків збуту.

ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» посідає значне місце в галузі та є одним із найбільших виробників вовняних тканин в Україні. Також комбінат є виробником вовняної пряжі, камвольних, суконних та напіввовняних тканин. Підприємство є конкурентоспроможним, має відповідні потужності для виготовлення товарів, зокрема для військово-оборонної сфери.


Назад до списку
Наші партнери