нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформаційно-аналітичні матеріали за результатами науково-практичної конференції «Інноваційні технології у виробництві: військове обмундирування, спецодяг, засоби захисту»

Тетяна Ізовіт-потенціал вітчизняного виробництва військове оюмундиування та спецодягу.JPG27 жовтня 2017 року відбулась науково-практична конференція «Інноваційні технології у виробництві: військове обмундирування, спецодяг, засоби захисту» (далі - Конференція) організована Асоціацією «Укрлегпром» разом з учасниками, та проведена за підтримки Кабінету Міністрів і ТПП України. 

Мета заходу - ознайомлення потенційних замовників речового майна та одягу спецпризначення про впровадження нових технологій і потенційні можливості вітчизняних виробників, поглиблення взаємовигідної співпраці, обмін міжнародним досвідом, науковими розробками та результатами їх впроваджень, обговорення потреб та проблемних питань здійснення закупівель у колі заінтересованих експертів, науковців, провідних підприємств у даному сегменті.

Конференція викликала широкий інтерес серед виробників і потенційних споживачів даного виду продукції, що засвідчила кількість учасників – близько 160 осіб. У роботі конференції взяли участь представники Мінекономрозвитку, Міноборони, МВС, Нацгвардії, Нацполіції, ДНДІ МВС, ДСНС, Держприкордонслужби, СБУ, РНБО, Мінінфраструктури, Укрзалізниці, Державіаслужби, Укрпошти, Укртрансбезпеки, ГУ військових прокуратур, Держспецзв’язку, Держрезерву, УкрДНДІ «Ресурс» Держрезерву, Держпраці України, Київського метрополітену, ДКВС Мінюсту, ДФС, Мінрегіонбуду, Міненерго, КМДА, ДТЕК, МАУ, «Укргазвидобування», ДП «УкрНДНЦ», науковці Інституту луб’яних культур НААНУ (м.Глухів), Київського національного університету технологій та дизайну, Херсонського національного технічного університету, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва, експерти ТППУ, GPA in UA, а також близько 80 представників виробничих підприємств і постачальників даних видів продукції.

Учасників конференції привітали президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт, віце-президент ТПП України Михайло Непран, заступник директора департаменту промислової політики Олександр Задорожний та директор департаменту технічного регулювання Леонід Віткін. Висловлені побажання учасникам щодо конструктивної плідної роботи, налагодження нових зв’язків та творчих успіхів.

У своїй промові модератор конференції Тетяна Ізовіт відзначила, що інноваційний шлях розвитку – безумовно один з дієвих напрямків забезпечення стійкої конкурентоспроможності галузі. Успішність інновацій можлива лише за умови постійної співпраці і глибокої взаємодії виробництва та роботодавців з освітою і наукою. 

Для підприємств легкої промисловості основним результатом інноваційної діяльності є освоєння інноваційних видів продукції, впровадження нових прогресивних технологічних процесів, обладнання, наукових розробок. Обсяг ринку продукції легкої промисловості другий за величиною обсягів споживання, після продуктів харчування, і за експертними оцінками складає щонайменше 5 млрд.дол. Продукція галузі має стійкий попит і затребувана у багатьох сферах економіки. Світовий ринок одягу та взуття щороку зростає на 4-5%.

Висока конкурентність та вимоги ринку підштовхують підприємців до удосконалення виробництва, зниження витрат, підвищення продуктивності праці, що в свою чергу, стимулює впровадження досягнень науки і техніки.

ТОВ Текстиль-контакт та ТОВ Зенкіс.JPG

Незважаючи на кризові явища в економіці 2013-2015 років, капітальні інвестиції у підприємства легкої промисловості, починаючи з 2013 р. щороку збільшуються. Так, у 2015 році підприємствами було освоєно близько 1 млрд.грн., у 2016 – 1,7 млрд.грн., а за І півріччя 2017 року – близько 700 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 10% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року. 

Введено в експлуатацію понад 100 тисяч одиниць нового виробничого обладнання. У 5 разів збільшилося впровадження потужностей для переробки текстильних матеріалів, у 2 рази – обладнання для волого-теплової обробки й оздоблювальних процесів, ткацького, шкіряного, взуттєвого та швейного виробництв. 

Завдяки цьому у 2016-2017 рр. легка промисловість розвивається з позитивними темпами виробництва. За 9 міс.2017 обсяги виробництва зросли на 7,2%, експортний потенціал збільшився на 10%. Одяг і взуття «Мade in Ukraine», виготовлені на замовлення та експорт, якісно зарекомендували себе на міжнародних ринках. Україна співпрацює зі 146 країнами. Майже 85% галузевої продукції експортується до Європи. Серед топ-10 країн українського експорту: Німеччина, Польща, Румунія, Італія, РФ, Данія, Угорщина, Франція, Білорусь, Словаччина.

Про позитивний взаємозв’язок залучення інвестицій у виробництво свідчать і регіональні рейтинги. Львівська, Житомирська, Харківська області та м.Київ є лідерами за обсягами виробленої продукції та залучених інвестицій.

Сьогодні на галузь покладено завдання із забезпечення обороноздатності держави у сфері виготовлення якісного речового майна для Збройних Сил України. Також галузеві підприємства виробляють широкий асортимент форменого та спеціального одягу, засобів захисту для інших галузей народного господарства, без яких не обходяться як промислові, так і корпоративні компанії, медичні працівники та інші.

Щонайменше третина обсягів виробництва легкої промисловості спрямована на сектор виробництва обмундирування, форменого, професійного, спеціального одягу і взуття, засобів захисту та текстильних матеріалів промислового призначення.

Хоча у загальному обсягу промислових інвестицій – питома вага інвестування у легку промисловість зросла з 0,7 відс. у 2013р. до 1,6 відсотка у 2016 р., однак цього недостатньо. Кількість інноваційно-активних підприємств поки що не перевищує 20%.

Для довгострокового ефективного розвитку галузі рівень впровадження інновацій має набути повсюдного характеру на галузевих підприємствах. Попит на інноваційні розробки, високоосвічених спеціалістів, інженерів, науковців зростатиме. Експозиція ТОВ ЧШК та ТОВ Комплект.JPG

У скрутних економічних умовах забезпечити інноваційний поступ особливо складно, але можливо. Вимоги часу диктують необхідність прийняття нестандартних ефективних рішень, застосування найкращого передового досвіду, обладнання, технологій для здійснення прориву. Здійснити такий ривок у легкій промисловості можливо за рахунок вагомого сектору (1/3 ринку) - форменого обмундирування, професійного, спеціального одягу, взуття, аксесуарів, засобів захисту і продукції промислового призначення, що характеризується сталим попитом в Україні (5 млн.осіб) та потребою стабільного виробництва. 

Крім того, вимоги до продукції даного сектора надзвичайно жорсткі, регламентовані, однак постійно змінюються, вдосконалюються та потребують чіткого виконання і забезпечення широкого спектра функцій: захист від шкідливого впливу навколишнього середовища (вітер, дощ, сонце, холод, випромінення), підвищена зносостійкість, вогнетривкість, повітропроникність, екологічність, функціональність, ергономічність тощо. Все це стимулює виробників до постійного пошуку, модернізації виробничих потужностей, удосконалення технологій, підвищення якості продукції. Більше у презентації Завантажити презентацію "Розвиток текстильного виробництва, одягу та взуття в Україні".

Під час роботи науково-практичної конференції учасники, виробники й замовники речового майна та одягу спецпризначення мали змогу ознайомитися з упровадженням нових технологій і дізнатися про потенційні можливості вітчизняних виробників. Вони обмінялися міжнародним досвідом, науковими розробками й результатами їх упровадження у колі замовників, заінтересованих експертів, науковців, провідних підприємств цієї галузі. 

У ході конференції увагу учасників було зосереджено на висвітленні наступних тем:

 •  Міжнародний досвід та практика запровадження світових стандартів у сфері військового обмундирування і форменого одягу
 •  Застосування інноваційних підходів у виробництві різних видів текстильних матеріалів
 •  Виготовлення термобілизни та панчішно-шкарпеткових виробів для військових
 •  Використання нових видів сировини у виробництві постільних приналежностей та інших текстильних виробів
 •  Інновації у моделюванні та конструюванні форменого одягу, особливості розробки шпитального одягу та засобів захисту від електромагнітного випромінювання
 •  Впровадження прогресивних технологій і методів обробки у виготовленні сучасного обмундирування
 •  Технологічні особливості виготовлення зручного військового взуття
 •  Інноваційні гнучкі пластикові ноші 
 •  Дискусійне обговорення проблем розробки нормативно-технічної документації, удосконалення апаратної бази, уніфікації стандартів форменого обмундирування

Короткий огляд матеріалів, представлених спікерами, згідно з Програмою конференції. 


Доповідач: Василь Саковець - начальник відділу розробки речмайна ГУ розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, підполковник.

Тема: "Про міжнародний досвід і практику запровадження світових стандартів у сфері військового обмундирування і форменого одягу".

Василь Саковець - Міжнародний досвід та практика запровадження світових стандартів у сфері форменого одягу.JPGВідомство аналізує досвід передових армій світу для запровадження відповідних новацій з метою кращого забезпечення першочергових потреб українських військових, що визначено і рішенням Президента України. Принцип розробки національних документів з вимогами до предметів закупівлі ґрунтується на основі міжнародних, міждержавних, національних стандартів, враховує рекомендації комерційних і власних методик та відомчих документів.
  
В якості прикладу ефективної взаємодії, розповів про роботу структури NAAG, основна місія якої - підтримка націй для досягнення цілей співробітництва НАТО, сприяння інтероперабельності Альянсу, обмін інформацією, стандартизація матеріальних засобів і спільної діяльності. Як негатив, відзначив відсутність у Міноборони власного НДІ з розробки речмайна, тому нині для усунення недоліків у даній сфері налагоджено активно співпрацю з Київським національним університетом технологій і дизайну, ДП «Укрметртестстандарт», іншими науково-дослідними лабораторіями, експертами Асоціації «Укрлегпром», фаховими спеціалістами підприємств-виробників. Завантажити презентацію тут.

Доповідач: Борис Тімонов - засновник ПрАТ "Черкаський шовковий комбінат"

Тема: "Про застосування інноваційних підходів у виробництві тканин бавовняних та змішаних".

Підприємство одне з найбільших в Україні, що виготовляє широкий асортимент готових тканин із хімічних волокон і ниток, змішаних (незмішаних) волокон, штучних і натуральних волокон, в основному або виключно з бавовняними волокнами, в залежності від замовлень споживачів. Це тканини плащові, для речового майна, для наметів, жакардові, для столової білизни, підкладкові, меблево-декоративні, сорочкові, для одягу (у т.ч. спецодягу, форменого одягу для силових структур тощо), платтяні, для церковних обрядів та інші. Комбінат виробляє тканини різноманітних малюнків у відбіленому, відвареному, гладкофарбованому та набивному (в т.ч. камуфльованому) вигляді, з різними видами оздоблень та просочувань, а саме водо-, масло-, брудовідштовхуюче, антибактеріальне, вогнетривке, кровостійке, кислотнозахисне тощо. Підприємство постійно працює над пошуками нових ринкiв збуту, диверсифікацією сировинної бази, упровадженням у виробництво нових якiсних допомiжних хiмматерiалiв і барвників, удосконаленням технологічних процесів, запровадженням енергозберiгаючих технологiй, модернізацією виробничих потужностей, покращенням умов праці робітників підприємства з метою підвищення ефективності виробництва, зниження виробничих витрат, покращення показників собівартості, якості та конкурентоспроможності продукції.Борис Тімонов - Сучасні бавовняні та змішані тканини.JPG

Для досягнення зазначених цілей підприємством за останні два роки здійснено ряд капіталоємних модернізаційних заходів. Зокрема, у 2016 р.:

 • на фарбувально-обробному виробництві комбінату успішно введено в експлуатацію модернізовану та реконструйовану набивну машину фірми «Циммер» для прискорення процесу друку малюнків на тканинах для пошиття форменого одягу;
 • встановлено Стіл RSDM-V для друку тканин ротаційними шаблонами машини; 
 • придбано і введено в експлуатацію високошвидкісну стрічкову снувальну машину модель RI-107S, із шпулярником модель RI202, що дало можливість збільшити ємність шпулярника на 36% (до 570 бобін), значно прискорити швидкість снування, скоротити час підготовки однієї основи. 
 • встановлено високотемпературну фарбувальну (ежекторну) машину для тканин «Multidye» для відварювання, відбілювання, фарбування тканин в джгуті із натуральних, хімічних волокон та змішаних волокон і ниток. 
 • у 2017 р. введено в експлуатацію високопродуктивну сучасну лінію для термозольного способу фарбування тканин фірми «Монфортс» з метою збільшення обсягів виробництва, скорочення строків виготовлення тканин за рахунок суміщення процесів фарбування дисперсними і активними фарбниками. 
 • для розширення асортименту і підвищення продуктивності виробництва більш важких і складних тканин та поліефірних тканин закуплено 20 рапірних ткацьких станків. 
 • також введено в експлуатацію 12 новопридбаних сучасних високопродуктивних і енергоефективних гідравлічних ткацьких верстатів HQF JW61, на яких прокладання уточної нитки здійснюється струменем води. 
Таким чином, наявність гарантованої частки стабільного попиту є чинником оновлення і модернізації виробничих потужностей, асортиментної диверсифікації виробництва, можливістю перманентного ефективного розвитку усіх структурних підрозділів підприємства. Презентацію можна завантажити тут.

Контакти підприємства: м.Черкаси, вул.Енгельса, 170, 18036, тел: (0472)64-53-33, e-mail: admin@silkck.com, сайт: https://silkck.com.ua

Доповідач: Яна Мурашова, виконавчий директор ТД "Альтаїр" - представник ВАТ "Тернопільське об'єднання "Текстерно".

Тема: "Інноваційні технології у сфері виробництва бавовняних тканин".

Яна Мурашова - Інноваційні технології у сфері виробництва бавовняних тканин.JPGУ 2005 році на комбінаті проведена глобальна реконструкція всіх виробничих потужностей, що дозволило підприємству вийти на новий якісний рівень, оптимізувати чисельність зайнятих працівників (в яких є гострий дефіцит у галузі) за рахунок автоматизації виробничих процесів, суттєво покращити умови праці та безпечність виробництва. Система управління якістю ВАТ «Текстерно» сертифікована за стандартом ISO 9001 з 2005 року. Високий клас якості пряжі комбінату підтверджується престижним сертифікатом «Belcoro». Підприємство нагороджено численними національними та міжнародними відзнаками.

Так, підготовчий цех оснащено високопродуктивною лінією очистки та розпушення бавовняного волокна. Лінія забезпечена чутливими металошукачами і спеціальними датчиками, здатними вловлювати і відокремлювати дрібні сторонні, сміттєві і кольорові домішки. Це забезпечує високоякісне очищення і прочісування бавовняного волокна, формування з нього напівфабрикату у вигляді стрічки для виробництва пряжі. Чесальні машини оснащені спеціальними механізмами для подачі і знімання тазів зі стрічкою. Встановлені у прядильному цеху машини укомплектовані електронними датчиками контролю і роботизованим механізмом ліквідації обриву нитки, знімання бобін і установки шпуль в автоматичному режимі. Загальна потужність прядильного виробництва дає можливість щомісяця виробляти до 1000 тонн ткацької і трикотажної пряжі в діапазоні номерів від 5 до 68.

Для сучасних тканин характерні не тільки висока якість, а й креативний дизайн і бездоганний малюнок. Технічні можливості набивання малюнка на підприємстві є унікальними. У шаблонній майстерні твори дизайнерів переносять на шаблони, за допомогою яких друкарські машини відтворюють малюнок на тканині. Передове устаткування і програмне забезпечення дозволяють відтворювати неповторну гаму відтінків. У друкованому цеху встановлені машини з ротаційними шаблонами, що дають можливість набивати малюнки у складі до 16 кольорів. Особливе місце в колекції тернопільських тканин займають тканини, що використовуються для виготовлення різних видів спеціального одягу. За бажанням клієнта у замовлення включається заключна обробка, що надає тканині різних особливостей (водо-, масло-, крово- та брудостійкість, антимікробність, незминаючість, стійкість до високих температур і вогню, захист від хімічних реагентів тощо) відповідно до унікальних вимог професій (металурги, хіміки, пожежники, лікарі тощо). Презентацію можна завантажити тут.

Контакти підприємства: м.Тернопіль, вул.Текстильна, 18, 46010, тел.: (0352)22-52-52, сайт: www.texterno.com.

Доповідач: Дмитро Попов - радник торговий Чернігівського ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл».

Тема: "Сучасні міжнародні розробки, новітні властивості і можливості напіввовняної тканини для військово-польової уніформи".

Дослідницький центр солдатського спорядження армії США здійснює розробку нової тканини, яка дасть можливість створити більш легку, паропроникну, швидковисихаючу, достатньо міцну і вогнестійку уніформу, що не потребує додаткової обробки реагентами. У складі нової тканини (нині успішно тестується) - 50% натуральна вовна, 42% вогнестійких волокон Nomex, 5% волокон кевлара і 3% антистатичних вуглецевих волокон Р140. У майбутньому все обмундирування армії США (від військово-польової уніформи до курток, білизни, шкарпеток й інших аксесуарів) планується перевести на матеріали із вмістом вовни. І це не дивно, незважаючи на стереотип щодо використання вовняних тканин лише для брюк, кітелів та шинелей.

Властивості мериносової вовни, що входить до складу камвольних тканин, за цілим рядом показників випереджають інші види волокон. Успіх криється у структурі вовняного волокна, що складається із трьох шарів, внутрішній шар має порожнини, а два наступних вкриті ороговівшими частинками. Така структура матеріалу забезпечує теплоізоляційні властивості, зігріває в холод і забезпечує комфорт у жару, отже може використовуватися у помірних кліматичних умовах (у т.ч. в Україні) круглий рік.Дмитро Попов - Розробка напіввовняної тканини для військово-польової уніформи.JPG

Крім теплоізоляційних властивостей, вовна має унікальну гігроскопічність. Завдяки мікропорам внутрішнього шару здатна вбирати до 40% парової вологи, і водночас завдяки роговим шарам, вовна має водовідштовхувальний ефект, увібравши 20% вологи, залишатися сухою на дотик. Вовна має високу паропроникність, швидко сохне, фактично володіючи властивостями сучасних мембранних матеріалів. До того ж, вбираючи вологу, вовна виділяє тепло, як при екзотермічній реакції, що особливо важливо в екстремальних умовах переохолодженого організму. Завдяки високій гігроскопічності вовна у певній мірі знищує запах поту.

Також серед усіх натуральних волокон вовна має найвищі показники вогнестійкості, низьку температуру горіння і високу температуру загоряння, мале виділення диму та ядовитих газів. У вовни найвищий «кисневий індекс» - 25,2, у лідера вогнестійких волокон Nomex – 28,2, порівняно з бавовною, поліефіром і нейлоном, у яких індекс менше 21%, тому вони добре горять у повітрі. За вогнестійкими властивостями вовна наближена до Nomex та інших арамідних матеріалів.

Пам’ятаючи про первинне призначення вовни – забезпечити вівцям захист у будь-яких екстремальних умовах (зимовий холод, літня спека, зливи, засуха), простим є висновок, що з точки зору комфорту, вироби з мериносової вовни є найбільш «всепогодними» і універсальними. Це пояснює увагу американських розробників військової форми до вовни.

Виникає закономірне питання, чому польову форму досі виготовляють з бавовни? Причин дві - низька зносостійкість і висока ціна. Перша проблема вже вирішена за рахунок змішування вовни з сучасними видами хімволокон і правильного підбору структури тканини. Щодо ціни, все залежить від готовності замовника платити за новий продукт ціну відповідну його якості. На нашу думку, дану тканину доцільно використовувати не для широкого загалу, а лише для польової форми танкістів та військовослужбовців, яким найбільше загрожує пожежна небезпека.

При виборі такого напрямку тканина повинна мати підвищений показник міцності на розрив. Адже в екстремальних умовах військові мають бути якнайшвидше евакуйовані із зони пожежі. Часто поранених із підбитої бронетехніки виволікають за край форми, яка після дії високих може частково втратити міцність (рватися), затруднити евакуацію, загрожуючи життю.

ПрАТ КСК «Чексіл» ставить перед собою завдання довести показник розривної загрузки по утоку до її рівня по основі (не менше 80 кгс). Будемо вдячні представникам Міноборони за точку зору щодо попиту на таку розробку і параметри тканини, які їх цікавлять. Це забезпечило б чіткі орієнтири і оптимальну ефективність у досягненні цілей. Презентацію можна завантажити тут.

Контакти підприємства: м.Чернігів, вул.Щорса, 66, 14014, тел.: (0462)65-15-05, e-mail: pr.president@ksk.com.ua, сайт: https//:ksk.com.ua.

Доповідач: Юрій Євтушенко - директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Темп-3000».

Тема: "Модернізація виробів індивідуального захисту". 

Юрій Євтушенко - Модернізація виробів індивідуального захисту.JPGДіяльність підприємства «Темп-3000» з 1994 р. пов’язана з виробництвом військових засобів індивідуального захисту, насамперед кулезахисних шоломів та бронежилетів. Сьогодні бронежилети та шоломи від 80 до 100% складаються з високоміцних текстильних матеріалів. 

ТОВ «НВП «Темп-3000» виробляє високоміцні текстильні матеріали за власними технологіями, маючи успішний досвід виробництва пара-арамідів, препрегів, мета-арамідів, СВМПЄ, тканини зі 100% поліаміду типу «Cordura» та інших матеріалів. Тобто «Темп-3000» є єдиним вітчизняним підприємством, що самостійно забезпечує свої потреби за рахунок повного циклу власного виробництва від високоміцних поліамідних стрічок до складних сучасних тканин для виробництва спеціальних засобів захисту: балістичних шоломів, бронежилетів, водотривкого та вогнестійкого одягу.

До недавнього часу на базі підприємства вироблялись і звичайні костюмні тканини з поліефірної, бавовняної та змішаної пряжі. Але в п.р. було прийняте рішення звузити коло текстильного асортименту до першочергових потреб підприємства – сучасних високо спеціалізованих матеріалів, аналогів яких українське вітчизняне виробництво досі не мало.

Це дозволило вивільнити більше часу на науково-дослідну роботу і зосередитись на розробці нових методів виробництва та впровадження сучасних технологій європейського рівня. Зараз компанія виробляє високоміцні поліамідні матеріали – гідний вітчизняний аналог так званої тканини «Cordura», що навіть перевершує її за деякими фізико-механічними показниками.

На підприємстві спільно з італійськими партнерами розроблено та впроваджено спеціальне водостійке покриття, що дозволяє легко забезпечувати водостійкість синтетичних тканини від 1000 до 5000 мм водяного стовпа.

«Темп-3000» активно працює з мета-арамідними негорючими матеріалами. На базі волокна «Teijinconex» компанією створені принципово нові негорючі мета-арамідні тканини для костюмів пожежників, рятувальників та екіпажів бойових машин. Традиційним для підприємства є виробництво різноманітних пара-арамідних «кевларових» тканин для балістичних засобів захисту.

Зараз підприємство має всі необхідні технології і власні матеріали для виготовлення сучасних бронежилетів, шоломів та захисного одягу. Дослідна наукова база і власні випробувальні лабораторії дозволяють активно реагувати на нові запити у галузі створення актуальних засобів бойового захисту.

Контакти підприємства: смт.Ворзель, Київська обл., вул. Курортна,15-А, 08296, тел: (044)360-37-26, e-mail: info@temp3000.com, сайт: https//:temp3000.com.

Доповідач: Олександр Дмитренко - директор ТОВ «Текстиль-Контакт» та представник ВП "ТК-Богуславський текстиль".

Тема: "Тканини бавовняні та змішані". 

Доповідачем відзначено, що компанія «Текстиль-Контакт» працює на українському ринку більше 22 років. До 2014 року підприємство забезпечувало потреби легкої промисловості бавовняними тканинами за рахунок виробничого підрозділу «ТК-Донбас» (м.Донецьк). На жаль, наше виробництво залишилось на окупованій території, ми втратили виробничі потужності (понад 500 зайнятих осіб) і можливість виробляти якісну конкурентоспроможну продукцію. Олександр Дмитренко - Тканини бавовняні та змішані.JPG

Для відновлення повноцінного виробництва спеціалістами компаній «Текстиль-Контакт» і «Богуславський Текстиль» були здійснені заходи щодо удосконалення та розробки нових видів тканин. Це сприяло створенню в структурі компанії «Текстиль-Контакт» нового виробничого відокремленого підрозділу «ТК-Богуславський Текстиль», основні завдання якого – удосконалення якості та розробка нових видів тканин для армії, силових структур, виробництва спецодягу, а також розширення виробництва від невеликих експериментальних партій до масового виробництва.

Зокрема, проводиться робота над покращенням фізико-механічних показників та їх комфортності. Наприклад, у тканині типу 4 клас 7 комплексна нитка в основі замінена пряжею, що покращує її м’якість та зносостійкість. У виробництві застосовуються сучасні барвники для надання тканинам чітких контрастних відтінків, стійкості до прання і «вигоряння». Опрацьовуються можливості полегшення тканини Типу 3 (від 265 г/м2 до 220 г/м2) зі збереженням вимог до фізико-механічних показників.

Крім того, враховуючи гостру потребу промисловості в брезенті, спеціалістами розроблений дослідний зразок цієї тканини щільністю 560г/м2 зі складом - 70% бавовна і 30% поліестер. Протоколами лабораторних випробувань підтверджено, що даний брезент краще аналога, який на сьогоднішній використовується. Тканина має масло- і водовідштовхувальні властивості (водостійкість – 800 мм в/ст). При необхідності тканина може пройти спецобробку, зокрема для набуття вогнестійких властивостей. Наш брезент може замінити лляний брезент російського виробництва.

О.Дмитренко розповів про здобутки підприємства у зниженні собівартості готової продукції, які серед іншого досягаються зокрема за рахунок удосконалення технологій і запуску власного швейного виробництва, що забезпечує як мінімум скорочення логістичних витрат. Зниження собівартості виробництва продукції забезпечує економію бюджетних коштів на її закупівлю. Висловлено думку про те, що легка промисловість України сьогодні не у повній мірі використовує свій потенціал. Необхідно об’єднувати зусилля українських виробників і покращувати якість військового обмундирування для армії, силових структур, спецодягу для цивільних підприємств. «ТК-Богуславський Текстиль» прагне, щоб тканини, які виробляються в Україні були конкурентоспроможними і за якістю не поступалися імпортним аналогам.

Контакти підприємства: м.Київ, вул.Івана Миколайчука, 02152, тел: (044)239-20-02, e-mail: info@tk.kiev.ua, сайт: http//:tk/ua.

Доповідач: Іван Бабій - директор ТОВ "Союз-Текстиль", представник ВАТ "КамВоль".

Тема: "Вплив державних інвестицій на модернізацію Мінського камвольного комбінату". 

Іван Бабій - Досвід інвестицій держави в модернізацію ВАТ Камволь.JPGУ столиці Білорусі Мінську з 1955 р. працює комбінат з виробництва вовняних та напіввовняних тканин. До 2016 року на підприємстві ВАТ «Камволь» було проведено повну модернізацію за рахунок 122 млн.євро державних інвестицій. В результаті отримано сучасне виробництво - від волокна до готових тканин світового рівня. Завдяки новітньому обладнанню, прогресивним технологіям та кваліфікованому персоналу виробляються високоякісні камвольні тканини, для отримання яких необхідно здійснити 80 технологічних операцій.

Фарбування вовняних та хімічних волокон, пряжі, тканин відбувається від тиском. З готової «ровницы» на прядильних машинах кільцевим способом отримують пряжу, у т.ч. нові види «Сайра», «Каріспан», «Сайраспан». Контроль процесів автоматичний. Тканини різних видів виготовляються на ткацьких станках «Picanol» з високою продуктивністю - в результаті високоякісні сурові тканини за більш короткі терміни. На етапі ткацтва у прузі (кромка) тканин з’являється витканий фірмовий знак «КамВоль».

Для підвищення захисних властивостей тканин ми пропонуємо спектр спеціальних видів оздоблень для набуття пом’якшувальних, антистатичних, брудо-, водо-, масловідштовхувальних властивостей. На етапах заключного оздоблення - декатировка, стабілізація, блиск. В результаті тканини набувають нових функціональних властивостей і параметрів на рівні світових стандартів. Всі тканини володіють прекрасними фізико-механічними властивостями, вони стійкі до прання, механічних впливів, вимагають мінімального догляду, стійкі до зминання і довговічні.

Готові тканини оптимально задовольняють співвідношення: мода-ціна-якість-функціональність.

Нині комбінат здатен виробляти промислові колекції з понад 300 артикулів напів- та вовняних тканин з 2000-палітрою кольорових рисунків. В асортименті, зокрема:

 •  тканини костюмні для елегантних чоловічих і жіночих костюмів, у т.ч. - новітні «Super 120’S» і «Super 140’S» (пластичність, формостійкість, комфорт, еластичність і   пружність);
 •  тканини для форменого і корпоративного одягу з відповідними властивостями;
 •  тканини (із вкладенням вовняних, віскозних, поліефірних волокон) для ділового стилю одягу шкільного віку (гігроскопічність, повітропроникність).

Сучасне виробництво ВАТ «КамВоль» - мистецтво у створенні тканин. 

Контакти ТОВ "Союз-Текстиль", представника ВАТ "КамВоль": м.Київ, вул.Сім'ї Сосніних, 14, 0148, тел: (044)289-58-00, сайт: www.kamvol.by.

Доповідач: Оксана Закора - доцент, в.о.зав.кафедри експертизи, технологій і дизайну текстилю ХНТУ.

Тема: "Діяльність Херсонського національного університету в контексті вимог сучасного ринку текстилю та його сертифікації".

Експозиція ТОВ НВП ТЕМП.JPG

До уваги виробників та замовників обмундирування, спецодягу на конкретних прикладах представлено напрямки освітньої, наукової й експертної діяльності зазначеної кафедри університету, що спрямована на:

 • експертну оцінку сировинного складу і фізико-механічних властивостей камуфляжних тканин; 
 • експертні дослідження структурних характеристик текстильних строп військового призначення та ідентифікація їх сировинного складу;
 • розробку композиційних сполук для надання тканинам антибактеріальних властивостей; 
 • експертизу сировинного складу і споживчих властивостей чоловічих сорочок імпортного походження; 
 • дослідження причин утворення дефектів скляних тканин та розробку заходів щодо їх усунення; 
 • розробку експрес-методу ідентифікації замаслювача скляних ниток; 
 • дослідження фізико-механічних властивостей технічних тканин, які містять конопляний котонін; 
 • дослідження сировинного складу і споживчих властивостей трикотажних полотен дитячого асортименту. 

 • Висвітлено основні напрямки наукових досліджень ХНТУ, що можуть зацікавити дану цільову аудиторію:
 • проектування і виробництво композиційних матеріалів на основі текстилю для потреб військово-промислового комплексу (військове знаряддя, авіабудування, суднобудування та ін.); 
 • створення одно- і багатошарових структур тканих полотен для виробів спеціального технічного призначення, які мають задану форму і об’єм; 
 • надання текстильним матеріалам і виробам властивостей для комфортної і тривалої експлуатації: маскування, довговічність, повітропроникність, термоізоляція, водотривкість, вогнестійкість, хімостійкість, бактерицидність, екологічна безпечність та ін.; 
 •  використання сировинних ресурсів з унікальними споживчими властивостями (льон, коноплі) для створення екологічно чистих текстильних матеріалів;
 •  нормалізація і оптимізація технологічних процесів виготовлення текстильних матеріалів на діючому обладнанні тощо. Презентацію можна завантажити тут.
Доповідач: Сергій Вишневський - власник ТОВ "Дюна-Веста".

Тема: "Інноваційні технології та розробки у виробництві панчішно-шкарпеткової продукції спеціального призначення".

Сергій Вишневський - Інновації технології та розробки у виробництві панчішно-шкарпеткової продукції спеціаьного призначення.JPGКомпанія працює на 2 виробничих платформах у Червонограді та Львові, де зайнято більше 1000 осіб, а кількість обладнання перевищує 500 одиниць.  ТОВ «Дюна-Веста» створено на базі Червоноградської панчішно-шкарпеткової фабрики, яка була заснована у 1965 році. Сьогодні «Дюна - Веста» - це лідер ринку ПШВ та єдина українська фабрика з абсолютно повним спектром панчішно-шкарпеткового асортименту.

ТОВ «Дюна-Веста» отримала винагороду «Вища проба» за бездоганну якість продукції та послуг, а також сертифікат Oeko-Tex® Standard 100, що є додатковим підтвердженням якості панчішно-шкарпеткових виробів та їх безпеки для здоров'я. Ми постійно оновлюємо технологічні процеси, імпортуємо лише якісну сировину та здійснюємо контроль на кожному етапі виробництва. Ми працюємо задля того, щоб кожної миті наші споживачі відчували комфорт та задоволення.

Для військовослужбовців (ЗСУ, Нацгвардії) підприємство виробляє шкарпетки 2 видів: літні та зимові (трекінгові). Це шкарпетки з текстурними термозонами та подовженим пагомілком (трекінгові) і призначені для ефективного відводу, подальшого випаровування вологи (поту) і підтримки температурного балансу елементів нижньої частини ноги, а також зменшення тертя і тиску на її структурні елементи.

Конструкція трекінгових шкарпеток для Нацполіції створена таким чином, що на верхній частині виробу розташовані спеціальні «канали» для додаткового теплообміну і циркуляції повітря. Зони підвищеного потовиділення і можливого стирання в шкарпетках посилені додатковою концентрацією ворсу і переплетенням основної нитки. Крім трекінгових, для Нацполіції виготовляються також класичні шкарпетки літні і зимні. 

Детальна презентація підприємства.

Контакти підприємства: м.Червоногорад, Львівська обл., вул.Б.Хмельницького, 67, 80100, тел: (032)245-40-89, e-mail:info@duna.ua, https//:duna.ua.

Доповідач: Олег Кардаш - д.т.н з технічної естетики, професор Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.М.Бойчука.

Тема: "Розробка і конструктивні особливості виготовлення білизни для жінок-військовослужбовців, одягу, що використовується в екстремальних ситуаціях, та інших аксесуарів".


Зосередив увагу присутніх на існуючих проблемах формотворення, ергономіки і біологічної безпеки сучасних побутових бюстгальтерів (у т.ч. жінок-військовослужбовців), що також пов’язані із захворюваннями грудної залози. Причина не тільки у дискомфорті, який вони спричиняють, а і у відсутності контролю над тиском на поверхню грудної залози. Ці чинники, крім загальних, які стосуються конструкції виробів та функціонування, залежать також від конституційних основ тіла конкретної жінки. Запропоновані конструктивні рішення розв’язання проблем та способи виготовлення, які захищені патентами на винаходи, виконано експериментальні зразки та випробування на моделі. Підкреслив, що дані вироби мають бути індивідуальними.

Стосовно щільнооблягаючого одягу для військових, екстремальних професій та дітей з урахуванням екстремальних обставин експлуатації - розроблено конструктивний устрій та зонування формованих ділянок одягу для надання свободи руху. Це дозволяє вільно виконувати необхідні рухи без будь-яких попередніх дій, що скорочує час на реакцію щодо небезпеки та виконання швидких дій, а також збільшує строк служби виробу. Запропоновані конструктивні рішення та способи виготовлення захищені патентами на винаходи, виконано експериментальні зразки.
  
Розроблено конструктивний устрій зшивних амбушюрів для шлемів військових з урахуванням габаритних розмірів, температури навколишнього середовища, ергономічних вимог щодо комфортної експлуатації при контакті з вухом людини та акустичних вимог. Виконано промислову серію на розробленому обладнанні. Завантажити презентацію.


Доповідач: Олександр Барсук - директор ПП "Ярослав".

Тема: "Застосування інноваційних підходів у виробництві постільної білизни".

Олександр Барсук - Інновації в швейному виробництві.JPGКомпанія "Ярослав" - національний лідер в текстильній галузі України з багаторічною історією, корпоративними цінностями і традиціями. Компанія об'єднує 4 виробничих підприємства, спеціалізованих на випуску постільної білизни, пледів, ковдр, матраців, махрових виробів, товарів для дітей, кухонного та інших видів текстилю. 

Для підвищення ефективності виробництва "Ярослав" постійно здійснює оновлення та модернізацію виробничих потужностей, впровадження прогресивних технологій, застосування інноваційного менеджменту та диверсифікацію каналів збуту фірмової продукції.

Використання сучасного обладнання забезпечує можливість підвищення технологічності продукції, зменшення кількості операцій, скорочення часу на виготовлення виробів і відповідно – зростання продуктивності праці й зниження виробничої собівартості. Наприклад, при виготовленні наволочки для подушки, раніше згідно з вимогами, виконувалися з’єднання деталей із закритим зрізом у 8 шарів тканини у кілька операційних прийомів, що також мало ряд недоліків під час прасування при експлуатації готового виробу. Нині ж застосування 5-ти ниткового оверлока дозволяє з’єднувати деталі з одночасним обметуванням зрізів в один прийом, при цьому краї наволочки мають лише 4 шари та покращуються експлуатаційні характеристики виробу. Завантажити деталі.

Також О.Барсук акцентував увагу присутніх замовників на необхідності раціонального використання та економії бюджетних ресурсів при закупівлях речмайна. Висловив зауваження на адресу пострадянських стандартів, що поки діють в армії, адже з часу їх прийняття українці «виросли». Якщо раніше 46—48 розмір був типовим, а 54—56 винятком, то нині великими розмірами нікого не здивуєш. При цьому військовослужбовцям доводиться спати на малій постелі і вкриватися малою ковдрою. Таким чином, якщо йдеться про перехід на стандарти НАТО, доцільно переглянути й технічні вимоги до синього кольору (найдорожчого у виробництві) і щільності ковдр, які замовляє оборонна промисловість. Адже НАТОвці використовують для матзабезпечення речмайном найдешевший колір — сірий. Така ж ситуація із камуфляжним рисунком: «піксель» та «варан» - найдорожчі серед відомих.

З іншого боку, з огляду на обмеженість українських бюджетних ресурсів варто порахувати чи доцільно сліпо наслідувати міжнародний досвід і запроваджувати повсюдно дорогі вітро-вологозахисні костюми, які все одно промокають, чи використовувати плащ-накидку.

Контакти підприємства: м.Київ, вул.Автозаводська, 2, 04074, тел.:(044)536-18-44, e-mail: reception@yaroslav.ua, сайт: https//:yaroslav.ua.

Доповідач: Алла Добаріна - директор підприємства з німецькими інвестиціями ТОВ "Герд Біллербек ГмБХ".

Тема: "Інновації у виготовленні постільної білизни, подушок, ковдр та наматрацників". 

ТОВ «Герд Біллербек ГмБХ», працює в Україні з 1993 року та виробляє понад 200 найменувань продукції. Німецька фірма «Біллербек» (заснована у 1921) - провідний в багатьох європейських країнах виробник ковдр, подушок та інших постільних речей. За останні п'ятдесят років, завдяки «реформі сну Біллербек» і широкому поширенню продукції, на основі медичних досліджень спільно з вченими, що займаються проблемами ортопедії, здорового сну і відпочинку, були розроблені і впроваджені у виробництво особливі технології виготовлення різних видів постільних речей. В Україні нині два сучасних виробничих комплекси (Київська і Тернопільська обл.) випускають постільні приналежності Біллербек. Регіональні представництва компанії працюють в Дніпропетровську, Харкові, Криму, Одесі, Хмельницькому та Чорткові. Робота підприємства, що виступає провідником філософії «Біллербек» в Україні, дозволила зробити європейську якість доступною українському споживачеві.Алла Добаріна - Інновації у виготовленні постільної білизни, подушок, ковдр та наматрацників.JPG

Компанія виважено підходить до найкращого забезпечення кожної з визначальних характеристик та етапів виготовлення постільних речей, а це – наповнювач, тканина, технологія виробництва. В якості наповнювачів використовуються десять різних видів сировини: пух водоплавної птиці, овечу, верблюжу і кашемірову вовну, бавовняне, шовкове і бамбукове волокно, віскозу, тенсела, а також силіконізовані синтетичні волокна. Залежно від призначення і досягнення очікуваних характеристик кінцевих виробів застосовуються натуральні, штучні і синтетичні тканини.

Серед впроваджених новітніх технологій підприємства: виробництво ковдр із волокном срібла (мають антибактеріальний ефект, антистатичний вплив, довготривалий ефект регуляції мікроклімату в ліжку), виробництво ортопедичних подушок (розроблених медичними фахівцями для оптимальної підтримки шиї та пасивного масажу під час сну) тощо. Якість та безпечність постільних речей надзвичайно важливі, бо є запорукою швидкого відновлення і здоров’я людського організму. Завантажити презентацію.

Контакти підприємства: с.Горенка, Києво-Святошинський р-н, Київська обл., вул.Радгоспна, 3, 08105, тел: (044)229-16-49, e-mail: mail@billerbeck.ua, сайт: www.billerbeck.ua.

Доповідач: Ігор Маринченко - директор Глухівського Інституту луб'яних культур НААН України.

Тема: "Можливості використання українського лляного й конопляного волокна в якості сировинної бази для вітчизняної легкої промисловості". 

Ігор Марінченко - Українське лляне й конопляне волокно.JPGНа сьогодні спостерігається стрімкий розвиток галузі коноплярства. Хоча основний акцент, поки що, робиться на виробництво насіння - цінного продукту харчування. Однак, виробництво конопляного волокна дає значно більший прибуток, у порівнянні з насінням. 

Вітчизняна легка промисловість у значній мірі є імпортозалежною від поставок сировини, тому кінцева продукція не завжди конкурентоспроможна по ціні. Водночас, в Україні, виходячи з її природно-кліматичних умов, може вироблятись дешеве і якісне лляне й конопляне волокно, яке можна розглядати як фактор імпортозаміщення бавовни у багатьох виробах.

Для сталого розвитку галузей льонарства й коноплярства як сировинної бази легкої промисловості є всі потенційні можливості: сорти, технології вирощування, збирання й перероблення, а також зацікавленість бізнесу. Науковцями розроблена енергоощадна технологія переробки лубоволокнистої сировини, що забезпечує одержання волокна або лубу з низькою собівартістю та високою якістю. Обладнання може використовуватись підприємствами малого та середнього бізнесу.

Сфера застосування волокнистої сировини льону та конопель у галузях легкої промисловості надзвичайно різноманітна, зокрема у виробництві: основ для килимів, натуральних та змішаних тканин, технічного текстилю, пряжі, високоякісних канатів, мотузок, шпагатів, сердечників, полотна, геотекстилю, нетканих матеріалів, гнітів для свічок, пожежних рукавів, одягу (у т.ч. спецпризначення), взуття тощо.

Серед переваг застосування льону та конопель наступне:

 •  натуральний антисептик для усіх видів хвороботворних бактерій, грибків та плісняви, що забезпечує оздоровчий ефект на організм. 
 •  добре вбирає потові виділення. Забезпечує високий коефіцієнт дихання шкіри людини і зберігає при цьому теплову енергію тіла на рівні вовняних виробів
 •  має добру протиалергійну дію. 
 •  серед натуральних матеріалів вироби відрізняються міцністю та довговічністю. 
За розрахунками Інституту 9 діючих в Україні заводів з первинної переробки льону та конопель здатні виробляти до 12000 т волокна щороку. Завантажити презентаційні матеріали.

Доповідач: Наталія Супрун - д.т.н., професор Київського національного університету технологій та дизайну.

Тема: "Особливості розробки шпитального одягу".

При наданні першої допомоги на полі бою і медичній евакуації військова форма, як правило, розрізається, після чого проводиться транспортирування поранених до військових шпиталів. Зараз при цьому застосовується випадковий одяг, який часто стає додатковим джерелом інфекції, що, на думку практикуючих медиків, погіршує стан пораненого і у подальшому ускладнює процес його одужання. Консолідована експозиція ТОВ ВО Харків, ТОВ МІК, ТОВ Олтекс та ПрАТ Астра-Люкс.JPG

Нині у заходах із зміцнення обороноздатності нашої країни важлива роль відведена лікувально-евакуаційному забезпеченню військ і належному функціонуванню військових шпиталів. У прийнятій Воєнній доктрині України, поставлено завдання до 2020 року досягти повної сумісності зі стандартами НАТО. В рамках виконання цього завдання в Збройних Силах України запроваджено військовий стандарт НАТО з медичної евакуації, призначений для застосування під час участі у спільних операціях з країнами-членами Альянсу. Однією із складових якісного проведення процедури медичної евакуації є забезпечення пораненого бійця відповідним одягом під час евакуації і у подальшому, при лікуванні у стаціонарному шпиталі. Існуючий асортимент шпитального одягу та білизни, який виготовляється згідно з нормативами і стандартами, затвердженими понад півсторіччя тому, часто не відповідає сучасним вимогам до утримання та лікування поранених, не повністю забезпечує необхідні гігієнічні, захисні та реабілітаційні функції. 

Сучасний шпитальний одяг має задовольняти наступні вимоги:

 •  зручність: враховувати особливості перебігу захворювання
 •  комфортність: універсальні конструктивно-технологічні рішення 
 •  функціональність: дозволяти медичному персоналу швидко і якісно проводити лікувальні процедури
 •  ергономічність: захищати хворого від інфекції та надавати реабілітуючий вплив на організм хворої людини

Розробка ергономічного, прилаштованого до умов експлуатації шпитального одягу з наданими захисними, лікувальними та реабілітаційними функціями покращить умови перебування поранених на лікуванні у медичних закладах і сприятиме наданню їм кваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги на сучасному рівні.

Вимоги до матеріалів, що використовуються у виробництві шпитального одягу:

 •  забезпечення нормального функціонування організму
 •  здатність вільно поглинати та відводити рідку та пароподібну вологу з поверхні тіла,
 •  захист організму від охолодження, перегрівання та забруднення, 
 •  очищення шкіри від поту та жиру
 •  стійкість до витирання та багаторазових деформацій згинання і розтягування 
 •  відсутність токсичних і алергічних речовин 
 •  стійкість до багаторазового прання 
 •  доступна ціна.

Вибір сучасних текстильних матеріалів для виготовлення шпитального одягу, з урахуванням особливостей умов експлуатації і вимог медиків, дозволить покращити ефективність лікування, полегшить самообслуговування хворих (поранених), зменшить ризики їх інфекціонування та виникнення ускладнень, а також спростить роботу медперсоналу. Конструктивні особливості продемонстрованих зразків одягу у тому, що їх не потрібно знімати для проведення медичних маніпуляцій - достатньо лише розстебнути текстильну застібку, блискавку або ґудзик на потрібному місці, щоб лікар зміг взяти аналіз, зробити ін'єкцію або оглянути. Завантажити детальну презентацію.

Доповідач: Володимир Барсуков - кафедра електрохімічної енергетики і хімії КНУТД.

Тема: "Можливості використання графіт-вуглецевих фарб для захисту від шкідливого впливу електромагнітного випромінювання". 

Експозиція ТОВ РА.ДА та КНУТД.JPGВідзначено, що постійне зростання застосування пристроїв, які використовують високочастотну радіоелектроніку, призводить до збільшення сумарного електромагнітного забруднення не тільки у виробничих і наукових, але і в побутових приміщеннях. Це вимагає використання заходів захисту, які послаблюють шкідливий вплив електромагнітного випромінювання (ЕМВ). Особливо актуальним є захист персоналу та електронного обладнання від впливу ЕМВ для військових, співробітників Міністерства надзвичайних ситуацій України, Нацполіції та інших.

Для військової електроніки дуже актуальною є проблема електромагнітної сумісності, коли один вид працюючого обладнання впливає на працездатність іншого. З цією проблемою тісно пов’язана проблема помітності, коли працююче обладнання (особливо військове) фіксується РЛС та іншими технічними пристроями. Актуальною проблемою теперішнього часу є розробка засобів захисту об'єкту від витоку інформації технічними каналами. Нарешті, дуже важливою проблемою є захист обладнання та людини від електромагнітної зброї, а в разі застосування ядерної зброї – від «електромагнітного імпульсу», який є потужним фактором атомного вибуху, що виводить з ладу і обладнання, і людський персонал.

Для вирішення комплексу цих проблем необхідна розробка спеціальних технічних засобів захисту від ЕМВ. Стандартні інженерно-технічні засоби захисту обладнання від ЕМВ передбачають там, де це є можливим, екранування металевими матеріалами. Широкого застосування для захисту від ЕМВ в будівельних конструкціях та в інших об’єктах набули захисні екрани, такі як металева сітка, металевий лист чи напилений шар металу. Проте застосування металевих матеріалів не завжди можливе і зручне, збільшує масу і об’єм конструкції, вимагає елементів захисту від корозії, заземлення та значно збільшує вартість такого захисту. На кафедрі електрохімічної енергетики та хімії КНУТД розроблена композитна графіт-вуглець-полімерна фарба, яка в значній мірі (в 100-1000 разів) може зменшити вплив ЕМВ, принаймні на електронне обладнання.
Основним компонентом фарби є колоїдний графіт виробництва ПАТ «Заваллівський графітовий комбінат» (Кіровоградська обл., Гайворонський р-н, Україна). До нього додаються деякі спеціальні види електропровідної сажі, оксиди перехідних металів та полімерна складова. Фарба розчиняється в технічному етиловому спирті, що забезпечує безпечну і спрощену технологію її нанесення на субстрат, має значно нижчу вартість, ніж існуючі закордонні аналоги (Канада, Німеччина). Фарба демонструє чудову адгезію до полярних пластиків, кераміки, скла, металів.

Перше покоління фарб для захисту електронного обладнання забезпечує достатньо ефективне екранування від ЕМВ в широкому діапазоні частот (від 30 MГц дo 30 ГГц).
Розроблені струмопровідні захисні композитні покриття успішно пройшли дослідно-промислові випробування на відповідність міжнародним стандартам (MIL ̶ STD 461F Міноборони США) та впроваджені при виробництві тепловізорів і оптичних прицілів торгової марки «Archer» (м. Київ), а також приладів для радіаційного контролю торгової марки «Екотест» (м. Львів)

Планується подальша розробка і вдосконалення фарб для іншого електронного обладнання (особливо такого, що не містить власних металевих екранів) перш за все для таких об’єктів, де на відносно малій площі сконцентрована велика кількість електроніки (безпілотна та пілотована авіація, морські катери та кораблі, тощо).
Фарба може використовуватися в якості ґрунтовки для покриття стін спеціальних приміщень (секретні і переговорні кімнати, командні пункти, штаби та ін.) з метою їх захисту від витоку інформації.

Нарешті, подібні фарби (хоча і на порядок більшої вартості) вже широко застосовуються в побутових приміщеннях розвинутих європейських країн для захисту від «електромагнітного смогу» (кімнати в дитячих садках і молодших класах шкіл; кімнати для сну і відпочинку людей, чутливих до ЕМВ). Завантажити презентацію тут.

Доповідач: Анатолій Карпунов - засновник ТM Shannonnmechanics 

Тема: "Гнучкі пластикові ноші YUTA".

Анатолій Карпунов - Гнучкі ноші YUTA.JPGІдея використання гнучких нош пов’язана з безпекою та комфортом пораненого при евакуації, зручність для медика-рятівника, мобільністю виробу (легкість, невеликі габарити у складеному вигляді, зручність).

Переваги гнучких нош при евакуації з червоної зони:

 •  можливість евакуації при складних умовах місцевості (гірська, у воді, у повітрі та ін.);
 •  зменшення кількості особового складу задіяного при евакуації (наприклад, на тренуваннях на м’яких ношах «великого» бійця ледве тягнули 6 чоловік, на ношах YUTA – лише 2 чоловіки);
 •  застосування різних видів нош у залежності від завдань підрозділу. Завантажити матеріали тут.
Контакти підприємства: м.Київ, вул.Сагайдачного, 12, тел.: (068)-88-57-617, e-mail: shannonmechanics@gmail.com.

Доповідач: Олег Мітрохін - директор ТОВ «МІК» 

Тема: "Застосування прогресивних технологій, обладнання і методів обробки у виготовленні сучасного обмундирування на швейних підприємствах". 

Компанія "МІК" понад 19 років успішно займається виробництвом засобів індивідуального захисту, пошиттям форменого та спецодягу. За цей час "МІК" зайняв і утримує позицію лідера в даному напрямку. Продукцію компаніїї використовують у будівництві, промисловості, транспорті, медицині, торгівлі, громадському харчуванні, готельно-ресторанному бізнесі, автосервісі, авіації та на охоронних підприємствах. 

Олег Мітрохін - Застосування новітнього розкрійного комплексу для підвищення ефективності виробництва та технологічності одягу спецпризначення.JPG

Компанія постійно оновлює парк виробничого обладнання та працює над удосконаленням технологічних процесів. Зокрема, у швейному виробництві при збірці виробів досягнуто скорочення часу виконання операції «шов замок» у 3 рази. Автоматизація настрочних операцій накладної кишені зменшила тривалість виробничого процесу у 4 рази, на 180% прискорено настрочування липучки. Впровадження новітнього автоматизованого розкрійного комплексу Bloomberg забезпечило високу точність, швидкість і найліпшу якість крою. Ці та інші новації дозволяють добитися підвищення ефективності виробництва та технологічності одягу спецпризначення.

Процес розвитку ТОВ «МІК» відбувається за рахунок впровадження інновацій. Застосування новітніх технології – запорука якості продукції, що забезпечує:

 • підвищення конкурентоспроможності та якості продукції власного виробництва, заміна імпорту товарами власного виробництва;
 • забезпечення зростання конкурентоспроможності на національному та світовому рівні;
 • оновлення продукції, техніки і технологій галузі, завоювання все нових ринків збуту, що безумовно позитивно позначиться як на економічних, так і на соціальних показниках розвитку країни в цілому;
 • ефективність витрат і високий рівень якості.
Завдяки впровадженню інноваційних ідей підприємству вдалося досягти скорочення тривалості виробничого процесу на 17% та прискорити темп виконання замовлень на 22 %.  Завантажити презентацію можна тут.

Контактні дані підприємства: м.Запоріжжя, вул.Північне шосе, 69-А, 69006, тел: (061)213-05-25, email:mik@mik.zp.ua, сайт:https//:mik.co.ua.

Доповідач: Андрій Черичка - директор з розвитку ТОВ «Тексіка».

Тема: "Сучасні тканини як готове рішення для виробництва спеціального та корпоративного одягу".

_MG_1259 — копия.jpgКомпанія «Тексіка» – одна з найбільших в Україні торгових компаній імпортерів широкого асортименту тканин для робочого, спеціального, корпоративного одягу і спорядження для силових структур. Ключовим напрямком діяльності компанії є розробка комплексних рішень для компаній-споживачів виробів з наших матеріалів. Основна наша мета - разом зі швейними підприємствами забезпечити комфортні умови роботи конкретному працівнику на його робочому місці, забезпечивши при цьому високі стандарти безпеки.

Різноманіття потреб кінцевих споживачів можливо задовольнити лише при наявності настільки ж широкого асортименту тканин. Для вирішення цих завдань «Тексіка» застосовує наступні методи: досконале розуміння попиту і потреб українських споживачів, 18-річний досвід експертиз і компетенцій спеціалістів компанії, всі доступні на даний момент часу провідні світові технології виробництва і виробничі потужності підприємств.

Такий синергетичний підхід дозволяє знаходити і пропонувати клієнтам оптимальні варіанти з точку зору збалансованості – забезпечення необхідних споживчих якостей матеріалів, безпечності, комфорту і прийнятної ціни. Варто звернути увагу на розвиток вітчизняних стандартів і гармонізацію європейських стандартів в Україні. Вже 10 років в Україні діє Технічний регламент засобів індивідуального захисту і більшість європейських стандартів даної сфери вже імплементовані в Україні. Але багато підприємств легкої промисловості, як і підприємства – кінцеві споживачі, все ще продовжують використовувати в роботі ГОСТи зразка 70-х років, що обмежує використання сучасних матеріалів, так і модернізацію спеціального одягу.

Продовження дії окремих стандартів ГОСТ, що анонсується у 2018 р., ще на 1 рік відкидає Україну назад у прагненні ефективного розвитку і вливання у світове співтовариство. Компанія «Тексіка» вже декілька років максимально використовує у своїй роботі сучасні вимоги гармонізованих з європейськими стандартів, але ми все ще обмежені технічними можливостями вітчизняних випробувальних лабораторій.

В асортименті нашої компанії є унікальні пропозиції, які мають вирішувати специфічні завдання вітчизняних споживачів. Ці тканини розроблені спеціалістами компанії «Тексіка» і виготовлені на сучасних виробничих потужностях спеціалізованих у даній сфері підприємств. Також «Тексіка» слідкує за світовими тенденціями на ринку тканин для робочого професійного одягу та сприяє їх впровадженню в Україні. Таким чином стимулюючи розвиток культури першочерговості збереження життя і здоров’я працюючих.

На сьогоднішній день найбільшим попитом серед тканин спецпризначення користуються тканини зі спеціальними захисними властивостями, зокрема: підвищена видимість, вогнестійкість (базова або набута), масло- і водостійкість, антистатичність, стійкість до дії агресивного середовища тощо. Водночас, тканини з такими властивостями, повинні забезпечувати необхідні гігієнічні властивості одягу, а також не шкодити навколишньому середовищу на кожному з етапів виробництва, експлуатації і утилізації – тобто повного життєвого циклу продукту.

Серед новинок даної сфери можна назвати наступні:

 • Тканина з флуоресцентними властивостями, що світяться в темноті без наявності будь-яких джерел світла. Використовується для одягу співробітників дорожних служб, швидкої медичної допомоги, рятувальників, поліцейських у комбінації зі світлозахисними елементами.
 • Тканини з базовими вогнестійкими властивостями на основі новітніх синтетичних матеріалів (таких як РВІ, РВО) володіють значними перевагами у стійкості до вогню і високих температур порівняно з широко відомими арамідними тканинами.
Компанія «Тексіка» плідно співпрацює практично з усіма швейними підприємствами України і пропонує кожному поглиблювати співробітництво для впровадження комплексних рішень для спецодягу: безпечних, комфортних, сучасних і красивих.  Завантажити презентацію компанії.

Контакти підприємства: м.Київ, бульва В.Гавела,8, 03124, тел: (044)333-43-30, e-mail: info@teksika.com.ua, сайт: https//:teksika.com.ua. 

Доповідач: Володимир Сукачов - засновник ПрАТ "Іскож-2000".

Тема: " Виробництво матеріалів спеціального призначення". 

Володимир Сукачов - Матеріали спеціального призначення.JPGУ 2001 році Запорізький завод штучних шкір ПрАТ «Іскож-2000» відзначив свій 40-річний ювілей. За цей період завод, народжений як підприємство місцевої промисловості, перетворився в провідне підприємство галузі. Розробки фахівців підприємства неодноразово нагороджувались відзнаками державного рівня. З 2000 року підприємство почало виробляти екошкіру, освоївши виробництво першим в СНД. Спеціалістами підприємства застососувуються розробки провідних європейських виробників, імпортні сировина і матеріали, краще закордонне обладнання. Крім цього, підприємство розробило оригінальні рецептури «лицьових» поліуретанів з урахуванням специфіки вітчизняного ринку, а також ринків країн СНД. 

Виробничі потужності постійно оновлюються і модернізуються, що забезпечує підвищення якісних характеристик та диверсифікацію асортименту продукції. Зокрема, проведено реконструкцію змішувального відділення цеху переробки ПВХ-пластикату, введено в дію ділянку з підготовки основ, встановлено обладнання для виробництва спінених ПВХ-матеріалів, проведена модернізація машини для виробництва штучної шкіри з поліуретановим покриттям, всі основні вузли замінені на сучасні провідних світових виробників, введена в експлуатацію машина для трансфертного друку ф.Монті Антоніо. 

Освоєно випуск дихаючих штучних шкір для меблів «екошкіра» з використанням новітніх нанотехнологій. Проведена модернізація і закупівля обладнання, яке дозволяє надавати екошкірі характерних властивостей натуральної шкіри. Проведена модернізація машини для виробництва ПВХ-штучних шкір переносним методом в цеху переробки ПВХ-пластикату. Придбано та встановлено обладнання для обробки поліуретанових штучних шкір «Мятие». Підприємство розпочало випуск спеціальної автомобільної оббивної шкіри з перфорацією і матеріалу для виробництва робочого взуття - «кирза».

Запорізький завод штучних шкір сформував унікальну колекцію штучних шкір «Tecno», яка налічує понад 30 кольорів і може бути компаньйоном будь-якої меблевої тканини.
Всі матеріали виробляються в рамках ГОСТ або ТУ, пройшли випробування пожежної безпеки, мають гігієнічні висновки. Підприємтсво виробляє штучні шкіри та плівкові матеріали з ПУ та ПВХ покриттям, порові та безпорові тканини з мембранним покриттям. Плівкові матеріали і покриття спецпризначення мають вогнестійкі, масло- і бензостійкі властивості. Завантажити презентацію тут.

Контакти підприємства: м.Запоріжжя, вул.Цимлянська, 1, 69034, тел.: (061)786-68-30, e-mail: iskozh2000@bigline.net, сайт: https:iskozh.com.ua.

Доповідач: Микола Ковальов - директор ТОВ "Фірма Куртаж".

Тема: " Можливості застосування натурального пуху в якості сучасного утеплювача". 

Натуральний пух і досі є найефективнішим утеплювачем. Ефективність пухового утеплювача полягає в особливій будові пушинок і їх властивості утримувати повітря у сплетіннях найдрібніших волокон. Пушинки майже не мають жорстких елементів, вони малесенькі за розмірами і можуть зчіплюватися одна з одною. Завдяки цьому пух являє собою легку, наповнену повітрям просторову структуру, яка швидко відновлює первинний об'єм після стиснення. Низька теплопровідність пуху в поєднанні з мінімальною вагою робить його характеристики практично недосяжними для сучасних штучних утеплювачів, що не дивно, адже еволюція вдосконалювала пушинки багато тисяч років.Микола Ковальов - Натуральний пух як сучасний утеплювач.JPG

Крім унікального ефективного теплозбереження, пух володіє також високою гігроскопічністю - здатністю поглинати водяну пару з повітря. При використанні пухового одягу ця властивість пуху допомагає позбавлятися від надлишків вологи, що утворюється в результаті випарів з поверхні шкіри. Виняткові властивості пуху проявляються в повній мірі лише в тому випадку, якщо при його видобутку і обробці дотримувалися всіх необхідних технологічних вимог і стандартів. Якість і характеристики пуху оцінюють в лабораторіях за допомогою тестів: мікробіологічного, ізотопного (для визначення географічного походження пуху), на наявність сторонніх домішок, на визначення індексу пружності Fill Power (щільність пуху, легкість, обсяг, який він обіймає одиницею маси). Результати параметра Fill Power розподіляються наступним чином: до 400 - пух низької якості, 400-450 - пух середньої якості, 500-750 - пух відмінної якості, 750 і вище - пух ексклюзивної якості.

Найкращим на сьогоднішній день утеплювачем є пух гаги - дикої морської або арктичної качки, що мешкає на узбережжях північних морів і океанів, - є оскільки володіє мінімальним коефіцієнтом теплопровідності: K = 0,008 Вт/(м• К). Це дозволяє використовувати гагачий пух у виробах для альпіністів, полярників і промислових фахівців, діяльність яких здійснюється в умовах екстремально низьких температур.

Пушинки гаги мають унікально високу здатність зчіплюватися одна з одною. Пух гаги легкий, пружний і не схильний до звалювання, тобто не збивається в грудки і не ущільнюється. Термін експлуатації – 20 років. Гагачий пух - найкращий, але складність і ручна праця при його видобутку робить його дуже дорогим. Вартість одягу з гагачим пухом вимірюється десятками тисяч доларів за один виріб і не доступним для виробництва у промислових масштабах. Як альтернатива серед інших видів пуху (лебединий, качачий, курячий) за сукупністю характеристик кращим вважається гусячий. Чим більший процентний склад пуху у гусячій пухо-перовій суміші, тим тепліший одяг. Гусячий пух можна назвати еталоном тепла, легкості. Він володіє високою гігроскопічністю, гарантуючи високий повітрообмін, чудово відновлює форму після стиснення, володіючи високим ступенем пружності, зносостійкий. При грамотному поводженні з пуховим виробом термін служби гусячого пуху в пакеті одягу становить 20 років.

Пух заповнює відведений простір рівномірно і не звалюється. Всі спроби копіювати пух, створюючи альтернативні волокна, не привели до результатів, яке можна порівняти з оригіналом. Кожна пушинка здатна утримувати тепла більше ніж, будь-який інший матеріал. На сьогоднішній день гусячий пух був і залишається одним з найкращих і доступних натуральних наповнювачів для теплого одягу. Він володіє здатністю утримувати тепло і одночасно має високу повітропроникність. Якісний пух легкий (його вага складає лише третину від аналогічних виробів з наповнювачем з качиного пуху), пружний і швидко відновлює первісний обсяг після стискання. Індекс пружності Fill Power для гусячого пуху вимірюється в кубічних дюймах на унцію (in³ / oz) і лежить в діапазоні від 300 in³ / oz (175 см³ /г) для пір'я до 900 in³ / oz для пуху найвищої якості. Завантажити презентацію.

Контакти підприємства: м.Кропивницький, вул.Севастопольська, 9-Б, 25026, тел: (0522)35-43-50, e-mail: info@courtage.com.ua, сайт: www.courtage.com.ua.

Доповідач: Олена Маліцька - генеральний директор ТОВ ВКФ "Комплект".

Тема: "Про новітні тенденції й можливості виробництва спеціального та корпоративного одягу". 

Олена Маліцька - Новітні тенденції й можливості виробництва спеціального та корпоративного одягу.JPGТОВ «ВКФ «Комплект» заснована і активно працює на ринку з 1991 року, надає послуги з комплексного забезпечення підприємств і організацій широким асортиментом товарів для ритмічного ефективного і безпечного робочого процесу, охорони праці, проведення будівельно-монтажних робіт, ведення господарства тощо. Завдяки багаторічному досвіду роботи на ринку засобів охорони праці була розроблена універсальна серія найбільш ефективних за функціональним призначенням моделей якісного спецодягу і спецвзуття європейського рівня за конкурентними цінами. Встановлення оптимальних цін – заслуга наших спеціалістів, які незважаючи на складні економічні умови становлення галузі, змогли максимально оптимізувати логістику.

Спецодяг, спецвзуття, засоби для захисту рук ТМ «Комплект» - це:

 • безпечність – яка відповідає не лише українським, але й міжнародним стандартам якості і гігієнічної безпеки, відрізняється високим рівнем захисту від агресивних чинників навколишнього середовища;
 • комфорт, бездоганний вигляд, відповідність сучасним тенденціям дизайну – результат роботи наших дизайнерів, високий рівень якості пошиття, сировини і фурнітури, функціональність, зручність і універсальність експлуатації;
 • корпоративний стиль – можливість виконання у різноманітній кольоровій гамі, нанесення корпоративної символіки, що вигідно вирізняє те чи інше підприємство із загалу.
Вся продукція, що реалізується, підтверджена необхідними сертифікатами якості, гарантійними зобов’язаннями, та користується попитом у споживачів. Індивідуальний підхід, професіоналізм, готовність разом з клієнтом вирішувати його проблему у найкоротші строки, найбільш зручні і оптимальні умови співробітництва з компанією «Комплект» вже оцінили понад 3000 організацій, підприємств і фірм усіх форм власності, сфер діяльності і галузей економіки по всій Україні.

Конкурентні переваги підприємства на ринку забезпечують: контроль якості на кожному етапі виробництва, завжди наявність на складі серійних моделей, оптимальне співвідношення «ціна - якість». Як і європейські виробники, ми приділяємо значну увагу деталям, які несуть комфорт робітнику. Запорука успіху і процвітання будь-якої компанії – це безпечність, комфорт і корпоративний стиль. Для реалізації даних чинників ВКФ «Комплект» пропонує ряд кроків, зокрема:

Безпечність:

 •  сигнальний одяг (спецодяг із сигнальними, світловідбивними вставками і елементами, рефлексна, полосата стрічка);
 •  якісна фурнітура (не чіпляється);
 •  посилення в місцях підвищеного навантаження (кордура на ліктях, колінах);
 •  спеціальні тканини (аналог тканини Ортон – зверху 50% поліестер, до тіла – 50% бавовна, зі світловідбивними властивостями, змішані і котонові різних переплетень і щільності та ін.).
Комфорт:
 •  свобода рухів;
 •  стильність (закріпки, строчки контрастним кольором, в’язаний манжет, тройні строчки);
 •  практичність (куртки, жилети двосторонні: на роботі – сигнальний колір, з роботи – не кидається в очі);
 •  увага до дрібниць (наколінники, налокітники, численні накладні кишені, головні убори з ліхтариком, сумки для інструментів на поясі тощо);
 •  утеплювач (легкий, зносостійкий, функціональний).
Корпоративний стиль – це пізнаваність, імідж і довіра, корпоративний дух, фінансове благополуччя
 •  сигнальні жилети (різних кольорів: верх - люмінесцентний, низ – різних кольорів, характерних для певних структурних підрозділів)
 •  єдина ідея колекції (предмети одягу комбінуються та взаємозаміняються);
 •  комплектація по лінійці (наприклад, футболка поло, толстовка із блискавкою до грудей та широким шнурком, толстовка утеплена із блискавкою до низу, жилетка       флісова,   куртка робоча демісезонна, куртка флісова з дощовим просочуванням, шорти тощо). Завантажити детальну презентацію.
Контактні дані підприємства: м.Одеса, вул.Єврейська, 55, офіс 101, 65045, тел: (048)234-53-45, e-mail: info@komplect.ua, сайт: www.komplekt.ua

Доповідач: Дмитро Блонський - директор ТОВ "Українська промислова компанія "Крок".

Тема: "Особливості виробництва тактичного взуття".

ТОВ «Українська промислова компанія «КРОК» - це національний виробник якісного шкіряного взуття. За 10 років свого існування компанія завоювала довіру клієнтів, партнерів по бізнесу, адже доброякісне та відповідальне ставлення до своєї роботи – основа успіху будь-якої справи. Ми гордо несемо назву «КРОК» через десятиліття від заснування житомирської взуттєвої фабрики «КРОК» ще з далекого 1928 року. Ми горді тим, що мали честь дати друге життя історичному місцю. Наша компанія робить все для того, щоб задовольнити всі бажання кінцевого споживача за рахунок якості, надійності, практичності асортименту. Ми працюємо над тим, щоб створити ефективну систему мотивації співробітників, особистого та професійного росту та розвитку, що буде сприяти всебічному розвитку та якісному виконанню обов’язків наших робітників.Дмитро Блонський - Особливості виробництва тактичного взуття.JPG

Звичайно, ми слідкуємо за модними тенденціями ринку, саме тому оновлюємо та модернізуємо виробництво згідно з вимогами сучасного споживача. Йде мова не лише про нове обладнання, а й сучасні технології, що впроваджуються. Окрім того, ми налагодили міцні бізнес зв’язки з постачальниками сировини та матеріалів. Наша плідна співпраця забезпечує виготовлення якісного продукту за конкурентоспроможною ціною. Власними силами розробляємо нові моделі як повсякденного, так і спеціалізованого взуття. Ми за те, щоб робити гарний, якісний продукт з натуральних та безпечних матеріалів.

Ми завжди пам’ятаємо, що наші спеціалісти – це головне надбання нашої компанії. Робимо все для того, щоб наші кадри росли, розвивалися, працювали на результат, а головне із задоволенням та натхненням робити чудові речі для наших громадян. Наша компанія не могла би працювати без людей, які вкладають душу у те, що вони роблять, не залежно від займаної посади.

Ми будуємо наш бізнес на чесних відносинах, як з покупцями, так і з постачальниками, адже саме такий підхід до справи дає якнайкращий результат. Ми відповідально ставимося до наших клієнтів, робимо все можливе, щоб задовольнити їх побажання. Такий підхід до побудови відносин дає можливість будувати довготривалу співпрацю, націлену на результат. Ми цінимо та поважаємо своїх клієнтів, партнерів, покупців та їх вибір. А також, ми поважаємо наших конкурентів, саме вони не дають нам відпочивати на лаврах, деградувати, постійно мотивують наш розвиток та жагу до нових проектів та відкриттів. Таким чином, за роки свого існування наша компанія довела, що може та гідна представляти свій продукт, крокуючи на українському ринку. КРОК – це РУХ, а РУХ – це ЖИТТЯ! Завантажити презентаційні матеріали.

Контактні дані підприємства: м.Житомир, вул.Героїв Пожежних, 122, 10000, тел: (0412)24-09-05, e-mail: info@krok.zt.ua, сайт: https//:krok.zt.ua.

Доповідач: Андрій Лаврик - генеральний директор ТОВ "Таланлегпром".

Тема: "Новітні технології у виробництві спецвзуття".

Андрій Лаврик - Новітні технології у виробництві спецвзуття.JPGТоргова марка «Талан» - вітчизняний лідер у виробництві спецвзуття. Наші виробничі потужності знаходяться у м.Ромни Сумської області. Сьогодні Роменська взуттєва фабрика - це потужне сучасне підприємство, що виготовляє 2,5 млн.пар взуття на рік. Наші клієнти – провідні підприємства нафтогазодобувної та хімічної промисловості, чорної та кольорової металургії, машинобудування та металообробки, транспорту та енергетики, будівництва та сільського господарства, силових міністерств та відомств.
Сьогодні ми з упевненістю можемо сказати, що досягли лідерства в області забезпечення безпеки та охорони праці.

Постійне удосконалення, прагнення до нових можливостей завжди були і залишаються духом нашої компанії. Вивчивши світовий досвід, наші спеціалісти впровадили найбільш досконалу технологію прямого приливу підошви та розробили моделі взуття, аналогів яким немає в Україні. У технічне переоснащення за останнє десятиліття було інвестовано понад 7 млн. дол. США. Встановлено принципово нове обладнання провідних компаній Італії та Німеччини для виготовлення спецвзуття литтєвого методу кріплення, що дало унікальну можливість вітчизняним споживачам забезпечувати своїх робітників сучасним, комфортним та надійним спецвзуттям. 

Уся продукція сертифікована та відповідає нормам національних та європейських стандартів. Основні зусилля компанії «ТАЛАН» спрямовані на забезпечення системного підходу до якості продукції спеціального призначення. Багаторівневий контроль якості, обов’язкова сертифікація та гарантійні зобов’язання становлять невід’ємну частину нашої роботи. Ми в повній мірі усвідомлюємо важливість безпеки праці, тому постійно ведемо науково-дослідну діяльність, розробляємо нову продукцію та технічну документацію, організовуємо виїзні семінари, приймаємо участь у спеціалізованих виставках та конференціях. В ході даних заходів наші спеціалісти дають кваліфіковані консультації по використанню продукції марки «ТАЛАН», допомагаючи оптимізувати витрати на охорону праці та заощадити кошти завдяки використанню сучасних, комфортних, безпечних та довговічних виробів.

Окрім робочого взуття, наша компанія виготовляє взуття і для української армії. З року в рік ми упевнено рухаємося вперед, вдосконалюючи технологію виробництва надійного взуття для українських солдатів. Еволюція нашої продукції просто вражає: за останні три роки наші берці настільки змінилися, що можуть конкурувати із провідними європейськими брендами. Але про це – трохи згодом. Зараз же пропоную подивитися, з яких моделей ми починали в умовах гострого дефіциту бюджетних коштів, коли починалася АТО. Саме тоді «ТАЛАН» почав запроваджувати нові технології виробництва взуття для військових і не зупиняє цю роботу й до сьогодні.

Починаючи з 2015 року, «ТАЛАН» почав співпрацювати з німецькою компанією GOR і першим в Україні запровадив виробництво військового мембранного взуття. Тому сьогодні з упевненістю ми можемо стверджувати: наше військове взуття відповідає стандартам НАТО і по якості не поступається відомим світовим брендам. Але у нього є суттєва перевага: ціна. Технологія з використанням мембрани – доволі дорога, але взуття торгової марки «ТАЛАН» майже втричі дешевше за європейські аналоги виробників, що теж співпрацюють з компанією GOR. Тому армія та силовики одразу ж оцінили високу якість нашого взуття, бо співвідношення ціна-якість у ньому – найоптимальніша. 

Компанія «ТАЛАН» має розгалужену мережу філій, відкритих у великих промислових містах України, країнах СНД, Балтії, в Європі та Азії постійно пропонує клієнтам широкий асортимент продукції. Організація доставки в будь-який регіон нашої країни, а також близького та далекого зарубіжжя, дозволить Вам заощадити час та оперативно отримати продукцію від компанії «ТАЛАН». Ми з відкритим серцем пропонуємо потенційним клієнтам надійну та взаємовигідну співпрацю. 

Контакти підприємства: м.Київ, вул.Саксаганського, 77, 01033, тел (044)289-58-00, e-mail: info@talan.in.ua, сайт: https//:talan.in.ua.

Представник Чернігівської взуттєвої фабрики «Берегиня» презентувала асортиментний ряд продукції підприємства. Це дитяче, чоловіче і жіноче взуття з натуральних матеріалів для усіх пір року, що відповідає вимогам державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та підтверджує сертифікат якості ISO 9001.
В асортименті текстильне і шкіряне , домашнє взуття і взуття для виробничих і господарських потреб, у т.ч. підприємств і організацій. Завдяки вигідним цінам і бездоганній якості «Берегиня» займає значну частку на ринку дитячого шкіряного взуття.Різновиди черевик з високими берцями.JPG

Співпраця з «Берегинею» - це забезпечення взуттям високої якості, постійне оновлення колекцій, широкий модельний ряд, своєчасні поставки, постійна наявність на складі готової продукції, індивідуальний підхід до кожного клієнта та гнучка система знижок. Більше інформації на офіційному сайті підприємства http://beregynya.com.ua.
Представляючи взуття у доступному ціновому діапазоні, ми прагнемо досягти гідного рівня якості та задоволення вимог найвимогливіших споживачів.

Директор Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку Леонід Віткін поінформував про напрямки розробки нормативно-технічної документації галузевого спрямування. 

Каталог національних стандартів доступний для усіх заінтересованих на офіційному сайті державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (далі – ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації (www.uas.org.ua ). Наразі загальний фонд національних стандартів становить 22 636 національних стандартів, з яких 12 988 - міжнародні та європейські стандарти, прийняті як національні, що становить близько 57 % їх загальної кількості.

Відповідно до Каталогу за кодами Українського класифікатору нормативних документів ДK 004:2008 стандарти щодо легкої промисловості належать до кодів: кодами:  59.060 «Текстильні волокна», 59.080 «Вироби текстильної промисловості», 61.020 «Одяг», 61.040 «Наголовні убори. Аксесуари одягу. Одягові застібки», 61.060 «Взуття» (охоплює також шнурки, фурнітуру та інші допоміжні матеріали). Щодо переліку першочергових стандартів для розробки стандартів відповідно до зобов’язань, взятих в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в галузі легкої промисловості повідомив наступне.

Зважаючи на статтю 56 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою визначені цілі та завдання в сфері технічного регулювання, першочерговим завданням є прийняття гармонізованих європейських стандартів до актів європейського законодавства, визначених Додатком ІІІ до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Додатком ІІІ передбачено впровадження в національне законодавство 5 актів європейського горизонтального законодавства та 27 актів вертикального (секторального) законодавства (європейських директив) з визначеними строками виконання, 24 з яких передбачають публікування переліків гармонізованих стандартів, добровільне застосування яких надає презумпцію відповідності продукції, пов’язаних з нею процесів або методів виробництва чи інших об’єктів вимогам зазначених директив, які охоплюються цими стандартами або їх частинами та визначені в цієї директиві. 

На сьогодні в Україні прийняті як національні всі гармонізовані європейські стандарти до актів європейського законодавства, визначених Додатком ІІІ.
Наразі діє технічний комітет стандартизації 125 «Легка промисловість» (далі - ТК 125), за яким закріплено розроблення національних стандартів в галузі легкої промисловості. До складу ТК 125 входять чотири підкомітети, а саме: ПК 1 Трикотаж; ПК 2 Текстиль; ПК 3 Одяг; ПК 4 Взуття.

Функції ведення секретаріату ТК 125 здійснює державне підприємство «Київський науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості» (ДП «КиївНДІТГП»).

Різновиди захисного та форменого одягу.JPGРізновиди форменого одягу.JPG
Назад до списку
Наші партнери