нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо здійснення планових перевірок державними контролюючими органами

Державна регуляторна служба України опублікувала план комплексних перевірок на 2018 рік, який затверджений наказом Держрегуляторної служби від 16.11.2017 р. №139.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України №877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», якщо суб’єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів держнагляду, то відповідні планові заходи здійснюються такими держорганами комплексно. Тобто одночасно всіма органами держнагляду, до планів перевірок яких включено суб’єкта господарювання.

Загалом, у плані міститься перелік з понад 27 тисяч пунктів, в якому кожне відповідне підприємство згадане принаймні двічі. Таким чином, під час наступного року перевірять близько 13-14 тисяч підприємств. Завантажити план здійснення комплексних заходів державного нагляду та контролю.

Варто пам’ятати, що норми Закону №877 не поширюються на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю органами ДФС, валютного контролю, державного експортного контролю, пенсійного фонду, держподспоживлужби, держпраці тощо.

Більшість регіональних відділень Держпраці також вже оприлюднили плани проведення планових перевірок на 2018 рік (окрім Дніпропетровської, Донецької та Луганської). Нижче можна завантажити плани здійснення заходів державного нагляду і контролю в розрізі областей:

Пенсійний фонд України наказом від 29.11.2018р. №239 затвердив план здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік. До плану увійшло 1 214 підприємств та підприємців з середнім та високим ступенем ризику. Щодо кожного з них вказано предмет здійснення заходу державного нагляду (контролю), дату початку перевірки та строки її проведення. Завантажити річний план перевірок Пенсійного фонду України.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів теж затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2018 рік. До плану перевірок Держпродспоживслужби увійшло 32 677 суб'єктів господарювання з різними ступенями ризику (високий, середній та незначний). Завантажити річний план перевірок Держпродспоживслужби.

Важливо пам’ятати, що однією з вимог Податкового кодексу є те, що план-графік документальних планових перевірок формується один раз і на цілий рік та є відкритим для вільного доступу шляхом оприлюднення на офіційному порталі ДФСУ. Зазвичай до плану перевірок включають підприємства, які мають ризик щодо несплати податків та зборів та невиконання інших вимог податкового законодавства, контроль за яким покладено на ДФСУ. Відповідно до ст.77 ПКУ, план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік має бути сформований та оприлюднений до 25.12.2017 р.


Назад до списку
Наші партнери