нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо засідання Правління Асоціації Укрлегпром від 14.09.2017р.

14 вересня 2017 року відбулося засідання правління Асоціації «Укрлегпром», в якому взяли участь більше 40 керівників підприємств легкої промисловості, представники ДФС України, профільного комітету ТК-125, АТ «Укрексімбанк» та інших організацій. Метою засідання стало обговорення актуальних питань галузевого розвитку та перспективних векторів діяльності Укрлегпрому.

Президент-голова правління Асоціації Тетяна Ізовіт презентувала звіт про діяльність асоціації за І півріччя і план роботи на ІІ півріччя 2017 року. Основними напрямками роботи Асоціації за минулий період стала діяльність щодо:

  • організації Форуму «Укрлегпром: Промисловий діалог з Урядом» (8 червня 2017, Чернігів) та стану виконання доручення КМУ за результатами форуму; 
  • відстоювання позицій українського легпрому під час підготовки Угоди про ЗВТ з Туреччиною; 
  • підготовки звітності про контрольовані операції та висвітлення особливостей трансфертного ціноутворення. Зокрема, Мінфіном було прийнято пропозицію Укрлегпрому щодо виключення Узбекистану та Туркменістану зі списку країн, операції з якими визнаються контрольованими;
  • взаємодії з ДФС України щодо надання митниці інформації про благонадійних імпортерів, митну вартість товарів, що імпортується тощо;
  • постійна взаємодія з Міноборони, Держпродспоживслужбою та Мінекології;
  • розробки, пролонгації чи адаптації ДСТУ та ГОСТів, зокрема у шкіряній та текстильній галузях;
  • розробки Законопроектів щодо розстрочки зі сплати ПДВ на обладнання для виробничих потреб та зміни до Митного тарифу України.

Також Тетяна Ізовіт поінформувала про позитивну динаміку обсягів виробництва та експорту продукції, що наразі становить 107,3% та 109,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За інформацією Директора Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України Аліни Данченко, митниця тісно співпрацює з Укрлегпромом щодо повного оперативного взаємного інформування між Департаментом та Асоціацією в разі виникнення спірної ситуації під час здійснення виробничими підприємствами процедур митного очищення. Наразі цей напрям співпраці має позитивний результат.

Також важливим є те, що під час засідання Правління, було презентовано два напрямки роботи ЕБРР, які можуть бути використаними для покращення роботи підприємств легкої промисловості. Зокрема, Виконавчий директор управління МСП АТ «Укрексімбанк» Віталій Проволоцький повідомив про перспективу отримання кредитних програм для виробничих потреб підприємств, а експерти консалтингової організації J.E. Austin Associates, INC, що працює під керівництвом ЕБРР Musa A. Rubin та Тарас Ткаченко розповіли про процес створення Дорожньої карти для підприємств легпрому, яка сприятиме їх подальшому розвитку та допоможе долучитися до європейських та всесвітніх систем стандартизації використання найманої праці, екології виробництва та якості продукції.

Свою пропозицію щодо часткового вирішення точкових кадрових питань було озвучено представниками волонтерського центру Axios, яка полягала у пропозиції підготовки кадрів для підприємств з числа захисників України та їх довгостроковий патронаж аж до кінцевої виробничої адаптації. Презентацію можна завантажити тут.

Також під час заходу Дмитро Рябков ознайомив керівників підприємств зі своїм проектом інтернет-платформи FABRIKI, яка наразі розглядається як можливий партнер перспективної платформи Укрлегпрому для налагодження контактів саме з байерами продукції легкої промисловості.Презентацію можна завантажити тут.

Стратегічно важливим для галузі залишається також питання заміщення ГОСТів, які будуть ліквідовані з 1 січня 2018 року, адже відповідно до інформації керівника профільного комітету ТК-125 Василя Омельченко, державного фінансування на розробку замісних ДСТУ не передбачається і виправити ситуацію яка склалася, можливо лише за допомогою консолідації та використання ресурсів підприємств.

Загалом, галузевими підприємствами було акцентовано увагу Виконавчої дирекції Асоціації на необхідність вирішення кадрових проблем галузі, у зв’язку з чим запропоновано ініціювати зустріч з керівництвом Мінсоцполітики.

Також, під час засідання Радником Асоціації Валентиною Ізовіт анонсовано проведення в жовтні поточного року науково-практичної конференції «Інноваційні технології у виробництві: військове обмундирування, спецодяг, засоби захисту». Попередня програма заходу була надана виробникам-інноваторам на доопрацювання з метою внесення пропозицій та уточнень до неї.

Деталі щодо конференції та її змістовного наповнення будуть висвітлені на сайті Укрлегпрому згодом.


Назад до списку
Наші партнери