нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо ускладнення умов укладення зовнішньоекономічних контрактів

У зв’язку з набранням чинності 12.05.2017р. постанови Правління Національного банку України, якою введено в дію зміни до постанови Правління НБУ від 15.08.2016р. №369 про затвердження Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників.

Відповідно до вимог даної постанови, підприємства, під час розрахунку за новоукладеними або пролонгованими зовнішньоекономічними угодами, вимушені надавати до банківської установи лист з печаткою від контрагента-нерезидента з вказанням його кінцевого бенеціфіціарного власника. Така вимога від вітчизняних підприємств вкрай негативно сприймається іноземними партнерами та призводить до ускладнення імпортно-експортних операцій.

Наразі, легка промисловість України є імпортозалежною через відсутність на теренах нашої країни виробництва сировини для потреб галузі, а повсемісні вимоги вітчизняних підприємств щодо надання від різних операторів ринку довідок про структуру власності з зазначенням кінцевого бенефіціара призведе до непередбачуваних наслідків у роботі підприємств - не виключаючи зупинку виробництва через неможливість співпраці з даними суб’єктами.

Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою для європейської країни, адже в період реформ, загальної лібералізації та дерегуляції наразі маємо ще один етап контролю, який створює бюрократичні перепони для ведення господарської діяльності та змушує вітчизняні підприємства зазнавати збитків з вини держави.

Вже зараз багато підприємств галузі висловлюють своє занепокоєння у зв’язку з прийняттям даної Постанови, адже майже кожне підприємство легкої промисловості імпортує для своїх потреб матеріали, сировину та комплектуючі, які не виробляються на території України або виробляються в недостатній кількості.
Тому Асоціація «Укрлегпром» звернулася до Національного банку України з наступним:

- спростити процедуру купівлі та перерахунку іноземної валюти із нерезидентами для промислових підприємств легкої промисловості, так як вищевказаний підхід до валютного контролю завдає додаткові перешкоди та значно ускладнює роботу економічно активних легальних підприємств, що є неприпустимим в умовах економічної кризи та постійного ведення військових дій;

- переглянути положення постанови Правління Національного банку України №43 від 25.05.2017р. та скасувати рішення про обов’язковість надання нерезидентами довідок про структуру власності з зазначенням кінцевого бенефіціара під час укладення та пролонгації зовнішньоекономічних контрактів.


Назад до списку
Наші партнери