нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо українсько-білоруського форуму

21 липня 2017 року у ТПП України відбувся українсько-білоруський економічний форум. Захід пройшов у рамках офіційного візиту в Україну Президента Республіки Білорусь. У ньому взяли участь понад 300 українських і 90 білоруських компаній. Галузь легкої промисловості Білорусі представляли ТОВ «Каскад-Текстиль», ВАТ «Слонімська КПФ», ТОВ «Союз-Текстиль», ВАТ «Камволь» та ВАТ «Баранівське виробниче хлопчате підприємство».

Жвавий інтерес бізнесу обох країн на сьогоднішній день викликала проблематика кредитування і страхування експортних поставок, використання електронних торговельних майданчиків, вихід на ринки країн СНД, науково-технічна кооперація та розвиток спільних проектів.

Показники двосторонньої торгівлі свідчать про позитивну динаміку - за 4 місяці 2017 року український експорт до Білорусі зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Імпорт теж дещо виріс.

Легка промисловість за 2016 рік експортувала до Білорусі продукцію на 28,9 млн.дол.США (124,2% у порівнянні з 2015р.), що становить 3% від загального обсягу експорту. В основному це вата - 49,8% та взуття - 16,8%.

Імпорт товарів легкої промисловості за 2016 рік склав 50 млн.дол.США (104,2% в порівнянні з 2015р.), що становить 2,5% від загального обсягу імпорту. В основному це одяг – 24,9%, текстильні матеріали – 16,3% та синтетичні нитки - 10,4%.

Позитивним є те, що Білорусь знаходиться в євроазійському економічному просторі, а Україна - в асоціації з ЄС - обидва ці майданчики, в силу географічних, логістичних і політичних аспектів, зручні для створення спільних підприємств.

Як зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська - «Експорт – це те, що реанімує вітчизняну економіку. Весь час ми говоримо про те, що Україна і Білорусь – це країни-сусіди, які мають взаємно торгувати. Але я хотіла б зазначити: є ще одна дуже важлива річ – це кооперація для експорту на ринки третіх країн! Україна має угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі, а з 1 серпня набуває чинності угода з Канадою. Це нагода для білоруських компаній, щоб спільно з їх українськими партнерами виробляти на території України товари для експорту на ринки цих країн. Білорусь також має можливості вільної торгівлі, які не доступні Україні, відповідно, українські компанії також мають можливість розглянути кооперацію з білоруськими компаніями для експорту в ці країни».

У ході пленарної частини форуму вдалося в повній мірі висвітлили стан, перспективи та пріоритетні напрями українсько-білоруського економічного й інвестиційного співробітництва, умови та переваги ведення бізнесу в Україні та Білорусі. Під час форуму також відбулось чергове засідання Українсько-Білоруської консультативної ради та B2B-перемовини представників ділових кіл України та Білорусі.

Зараз серед торговельних партнерів України Республіка Білорусь посідає 7-ме місце серед країн світу після Німеччини, КНР, Польщі, США, Туреччини і 2-ге – серед країн СНД після Російської Федерації.


Назад до списку
Наші партнери