нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо трансфертного ціноутворення

27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, встановленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України» №1045.

Дана постанова встановлює Перелік держав (територій), до яких застосовуються наступні спеціальні правила:

· господарські операції платників податків з усіма резидентами держав (територій), зазначених в Переліку, визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення (незалежно від того, чи є такі резиденти пов’язаними особами).

· платники податків втрачають право на віднесення до складу витрат для цілей податку на прибуток 30% вартості товарів, робіт, послуг, придбаних у резидентів таких держав (територій) за умови, що такі операції не визнані контрольованими. Однак, зазначене правило не застосовується, якщо умови таких операцій відповідають принципу «витягнутої руки».

Даною Постановою розширено Перелік з 65 держав до 85 шляхом включення 22 держав (в тому числі Об'єднаних Арабських Еміратів, Мальти, Марокко, Грузії, Естонії, Латвії та Угорщини) та виключення 2 держав (Королівства Лесото та Французької Гвіани).

Згідно з пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу України операції з контрагентом, зареєстрованим у державі (на території), яка включена до Переліку, будуть визнаватися контрольованими з 1 січня 2018 року. До цієї дати діє попередній перелік «низькоподаткових» юрисдикцій. Таким чином, з огляду на значне розширення Переліку, кількість операцій платників податків, які визнаватимуться контрольованими, в 2018 звітному році може збільшитися.

Наразі просимо звірити місце реєстрації Ваших контрагентів-нерезидентів з вказаним Переліком держав для уникнення помилок при формуванні звіту Про трансфертне ціноутворення.Назад до списку
Наші партнери