нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо семінару «Практична реалізація контролю додержання законодавства в сфері праці на підприємствах легкої промисловості з 2017 року»

Реформування Державної служби з питань праці та розширення її повноважень у зв’яку з набуттям з 1 січня 2017р. чинності Закону №1774-VIII «Про зміну деяких законодавчих актів України» з урахуванням збільшення суми штрафних санкцій викликає у підприємств багато запитань щодо подальшого законодавчого врегулювання діяльності Служби та практичного застосування законодавчих новацій.

У зв’язку з цим, 9 лютого 2017р Асоціацією «Укрлегпром» в рамках 32-го міжнародного модного фестивалю «KYIV FASHION» проведено семінар-практикум «Практична реалізація контролю додержання законодавства в сфері праці на підприємствах легкої промисловості з 2017 року» для підприємств швейної та текстильної галузей легкої промисловості України, інших зацікавлених учасників галузевого ринку.

Практикум відбувався за модерації Президента-голови правління Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяни Ізовіт. Доповідачами з приводу порядку денного та опонентами в дискусії з підприємствами були: Чернега Роман Тарасович – Голова державної служби України з питань праці та Семчук Роман Іванович – директор ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці».

В рамках семінару були розглянуті практичні питання перевірок підприємств інспекторами праці та особливості їх проведення на підприємствах легкої промисловості. Розглянуто основні відмінності контролю трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення.
  
Тетяна Ізовіт поінформувала учасників семінару про поточні та перспективні проблеми підприємств галузі, які виникають в результаті підвищення мінімальної заробітної праці та посилення контролю за діяльністю підприємств з боку Держпраці. Зазначила, що під перевірки підпадають саме легально працюючі підприємства, а зростання суми штрафних санкцій за порушення трудового законодавства у кризовий період призведе до виробничого падіння галузі в цілому. При цьому відмічено високу тінізацію внутрішнього ринку, який має бути основним об’єктом перевірок.
  
Чернега Роман поінформував учасників дискусії про перспективні зміни в роботі Держпраці та зазначив, що найближчим часом Мінсоцполітики оприлюднить системні критерії, відповідно до яких буде формуватися план перевірок для підприємств, що дозволить запобігти негативній практиці щорічних перевірок Службою одних і тих же підприємств. Голова Держпраці запевнив у лояльному ставленні Служби до легально працюючих підприємств, яка полягатиме в особистому контролі інспекторів праці та запобіганню практики накладання штрафів за несуттєві або надумані причини. Роман Тарасович закликав учасників практикуму звертатися до нього особисто та письмово повідомляти про некоректні дії інспекторів праці для подальшого реагування Служби.

Семчук Роман, як директор профільної організації, звернув особливу увагу на необхідність дотримання безпеки праці на виробництві. Розповів, які необхідні дії потрібно здійснити підприємцю під час зміни устаткування на виробництві, поінформував про особливості застосування технічних регламентів та декларування обладнання відповідно до його класу безпеки та ін. Відповів на практичні запитання учасників семінару, домовлено про надання Укрлегпрому детальної «дорожньої карти» для підприємств легкої промисловості з приводу застосування норм безпеки та охорони праці на виробництві.

Учасники практикуму також мали змогу задати питання Голові Держпраці, повідомити його про поточний стан роботи підприємств та окреслити основні проблеми, які виникають під час перевірок інспекторами Служби.


Назад до списку
Наші партнери