нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація щодо Галузевої бізнес-конференції «Промислова складова модної індустрії»

IMG_8527.JPG8 лютого 2018 року відбулася Галузева бізнес-конференція «Промислова складова модної індустрії» організована Українською асоціацією підприємств легкої промисловості та проведена за підтримки ТОВ «Контрактовий ярмарок» в рамках Міжнародної виставки «KYIV FASHION 2018».

Мета заходу – інформування широкого кола підприємств легкої промисловості про актуальні питання, новації і тренди галузевого розвитку та основних напрямків роботи Асоціації «Укркрлегпром».

Конференція викликала досить широкий інтерес серед виробників, рітейлерів, навчальних закладів та інших установ та організацій, про що засвідчила кількість учасників – більше 70 осіб. Модератором заходу була Тетяна Ізовіт – Президент-голова Правління Асоціації «Укрлегпром».

Важливим є те, що у роботі Конференції в якості доповідачів взяли участь Олександр Черних - Директор департаменту промислової політики, який поінформував представників підприємств про загальні вектори державної Промислової стратегії, та Володимир Сторужчук – Начальник управління митно-тарифного врегулювання ДФСУ, який детально розповів учасникам заходу про оновлений алгоритм отримання сертифіката EUR.1 та про поняття преференційного статуcу походження товарів і види митних платежів, а також розповів аудиторії про основну ідеологію механізму розстрочення ПДВ на імпорт обладнання Завантажити презентацію Володимира Сторожчука.IMG_8541.JPG

Виконавчий директор Асоціації «Укрлегпром» Ірина Науменко поінформувала представників бізнесу про стан модної індустрії на сучасному етапі промислового розвитку та повідомила про те, що у 2017 р. легка промисловість збільшила виробництво продукції на 6,3%; експорт - на 13,3%; капітальні інвестиції – на 22%; заробітну плату – на 43,5%. Обсяг реалізованої продукції на внутрішньому ринку склав 23 млрд.грн., майже третина це - продукція для потреб силових відомств, спецодягу та спецвзуття.

Наразі залишається актуальним питання митної вартості імпорту готової продукції. Так, середня ціна імпорту готової продукції легкої промисловості становить 4,64 дол.США за 1 кг у 2016 р. та менша від середньої ціни імпорту сировини, з якої вона виготовлена (5,11 дол.США за 1кг).

Також показовим є явище масованого імпорту китайського взуття на український ринок. За 11 місяців 2017 року частка взуття з Китаю досягла 91,1% у загальних обсягах імпорту даної продукції та склала 41,8 млн.пар. При середній митній вартості імпорту взуття у 4,21 дол.США за пару, ціна даних виробів з Китаю склала лише 2,68 дол. США за пару.

Все це – вагомі складові нашої конкурентоспроможності, присутності продукції на внутрішньому ринку, і відповідно – рівень заробітних плат, що впливає на нестачу і міграцію кадрів.

І хоча за 2017 рік галузева заробітна плата зросла на 43,5%, більш високими темпами, ніж у промисловості (29,3% до 2016 р. відповідно), її рівень становить лише 74,1% від середнього рівня в економіці. У грудні 2017 р. середня заробітна плата у легкій промисловості досягла 6507 грн.

Наразі, основними перешкодами інтенсивного розвитку галузі є нерівні умови конкуренції на внутрішньому ринку; обмеженість власних сировинних ресурсів; дефіцит кваліфікованих кадрів; малоефективна система менеджменту; відсутність державної підтримки щодо участі у міжнародних виставкових заходах; відсутність доступних кредитів для модернізації, розширення виробництва та запровадження новітніх технологій.

IMG_8509.JPGЧудовий новаторський підхід залучення роботодавців до формування компетенцій випускників технічних та технологічних спеціальностей ВНЗ продемонструвала консолідована доповідь деканського складу КНУ технологій і дизайну – Людмили Зубкової, Миколи Зенкіна, Наталії Чуприни (презентації додаються) та проректора університету Світлани Гаркавенко, яка у підсумку промови нагадала роботодавцям про потребу надання фахових коментарів та пропозицій для узгодження компетенцій випускників з реальними потребами роботодавців. Завантажити презентацію КНУ технологій і дизайну

Сергій Маліновський – керівник відділу консалтингу офісу з просування експорту Мінекономрозвитку, поінформував слухачів про можливості експортного офісу та розповів про те, що стратегія експортного партнерства може стати важливим інструментом галузевого розвитку Завантажити презентацію Сергія Маліновського. Також, унікальну модель маркет-плейсу, як інструмент просування експорту запропонував Вячеслав Клапчук – керівник українського підрозділу ALARIKA, який уже успішно співпрацює з взуттєвими підприємствами галузі та планує розширювати експансію проекту на виробників готового одягу Завантажити презентацію Вячеслава Клапчука.

Не менш цікавою стала відео презентація Тараса Притули, директора з розвитку ТОВ «Софторг», який розповів про можливості оптимізації швейного бізнесу завдяки інноваційним технологіям, які в повному обсязі готова впроваджувати в життя компанія «Софторг».

Також, в руслі тренду «купуй українське», директор ПП «Укрлегпромконсалт» Валентин Коваленко розповів про систему штрихкодування товарів легкої промисловості, та поінформував про надважливість відзначення підприємства в глобальній системі Джи ес 1, адже наявність справжнього штрихкоду – це унікальний знак самоідентифікації товару не тільки в Україні, але й в світі, а його наявність є обов’язковою при здійсненні експорту будь-якої групи товарів.


Назад до списку
Наші партнери