нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація про робоче засідання Правління Асоціації "Укрлегпром"

14 грудня 2016 року відбулося відкрите розширене засідання правління Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» за участю представників Мінфіну, ДФС України, ДП "Держзовнішінформ". У ході засідання в питаннях порядку денного представлено інформаційно-аналітичний звіт про діяльність Укрлегпрому за 2016 рік та проект плану роботи Виконавчої дирекції на наступний 2017 рік. Поінформовано про позитивну динаміку основних показників розвитку легкої промисловості у поточному році порівняно з 2015 р.

З відповідальними фахівцями (Мінфін - О.П.Москаленко, ДФСУ – О.І.Кіркевич, В.М.Сторожчук, Г.В.Маклаков) обговорено актуальні для учасників Асоціації питання щодо можливостей спрощення митних процедур із ввезення сировинних підкатегорій товарів для легкої промисловості, визначення їх митної вартості, перспективи застосування єдиного митного тарифу на тканини. Дана група товарів надзвичайно різноманітна (понад 500 товарних підкатегорій), постійно з’являються нові розробки і нові види тканин, тому точне встановлення коду УКТЗЕД викликає труднощі, затягування лабораторних досліджень, а незначна (0-5%) варіативність митних ставок призводить до суперечливих ситуацій та може містити корупційну складову. Також як наслідок застосування тимчасових митних декларацій виникає проблема, яка полягає в подвійній сплаті ПДВ.

 Митниками підтримано слушність пропозиції Укрлегпрому щодо встановлення єдиного розміру митних ставок на тканини, однак відзначено, що можлива лише їх часткова уніфікація в рамках виконання Україною зобов’язань ПВЗВТ з ЄС та СОТ. Наразі, 210 із 265 товарних позицій – ставки мита гармонізовані, а на 55 - можна переглянути в сторону збільшення. ДФСУ готово співпрацювати з Укрлегпром в даному напрямку в межах компетенції з урахуванням нової міжнародної гармонізованої системи. В ході дискусії О.І.Кіркевич повідомила, що після проведеного митницею попереднього аналізу системи митних ризиків АСАУР, виявилося, що учасники Укрлегпрому у 7 разів менше підпадають під реагування даної системи, ніж інші імпортери.

Наголошено на необхідності виконання Меморандуму про співпрацю між Укрлегпромом та ДФСУ. В руслі даного питання Мінфіном рекомендовано підприємствам у даному випадку отримання статусу уповноваженого експортера згідно з наказом Міністерства фінансів від 07.10.2014р. №1012 «Про затвердження Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера» (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1529-14).

Під час дискусії з обговорення різних актуальних питань учасниками засідання було акцентовано увагу на ускладнену і тривалу процедуру із ввезенням технологічного обладнання, велику кількість дозвільних документів, вимивання обігових коштів підприємств через необхідність сплати значного ПДВ при ввезенні. Виробники вкотре звернули увагу фіскальної служби на важливість контролю за ввезенням і моніторингом митної вартості готових товарів (групи 61-64 УКТЗЕД), необхідність пошуку нестандартних і комплексних рішень у даній сфері, з огляду на масштаби зловживань і шкоду, що завдається національному ринку товарів легкої промисловості.

Також обговорено питання необхідності швидких змін у сфері нетарифного регулювання, зокрема, удосконалення процедури отримання санітарних висновків Держпродспоживслужби на ввезення сировини, можливості її вибіркового, а не суцільного контролю, визнання європейських Health Certificate на хімічну та іншу продукцію для підприємств легкої промисловості. Мінфіном запропоновано співпрацю та підтримку пропозицій виробників щодо змін у даній сфері.

Розглянуто питання підвищення мінімальної заробітної плати на галузевих підприємствах у 2017 р., вирішено створити робочу групу з реалізації даного питання та розробки нової Галузевої Угоди.

Президентом Укрлегпрому Т.Л.Ізовіт поінформовано про можливість проведення на початку 2017 р.. зустрічі виробників легкої промисловості з Прем’єр-міністром В.Б.Гройсманом. Також анонсовано проведення Асоціацією та Мінекономрозвитку у січні 2017р. тематичного семінару з актуальних питання технічного регулювання у легкій промисловості відповідно до пропозицій підприємств.


Назад до списку
Наші партнери