нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація про тематичний семінар з питань технічного регулювання

22 лютого 2017 р. відбувся тематичний семінар «Актуальні питання технічного регулювання у легкій промисловості», організований Українською асоціацією підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» для керівників галузевих виробничих підприємств. Спікерами на семінарі виступили фахові експерти Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку Є.О.Доільніцин, Національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» С.В.Павлов і О.З.Луковнікова, ДП «Укрметртестстандарт» Ю.В.Гілевич і Н.В.Азуліна, голова галузевого технічного комітету ТК-125 В.Д.Омельченко, відділу ринкового нагляду Держпродспоживслужби С.В.Литвиненко, представник в Україні австрійського Інституту екології, техніки та інновацій (ТОВ «ЕТІ») Р.Шутов. В обговоренні взяли участь також представники ТДВ «УкрНДІшвейпром», спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС України, Київського національного університету технологій та дизайну Слізков А.М.
  
В рамках семінару учасників ознайомлено з основними засадами державної політики, базовими законодавчими та нормативними актами у сфері технічного регулювання, організаційними заходами із введення в дію у 2018 році міжнародних стандартів, зокрема обговорено питання стану імплементації міжнародних стандартів у сфері легкої промисловості (ІSO, EN); готовності спецлабораторій до проведення контрольних досліджень; можливостей визнання вітчизняних сертифікатів якості на міжнародному рівні.
У ході семінару висвітлено питання щодо особливостей ринкового нагляду за товарами легкої промисловості на внутрішньому ринку та можливих заходів боротьби з неякісною продукцією. Планові перевірки здійснюються згідно з секторальним планом, де зазначено види продукції, які будуть перевірені у наступному році (оприлюднено на сайті http://www.consumer.gov.ua). Зауважено, що позапланові перевірки здійснюються фахівцями Держпродспоживслужби за зверненнями споживачів (фіз.осіб, підприємств, громадських організацій тощо) у разі виявлення невідповідності продукції заявленому маркуванню, ознак її небезпечності для здоров’я людини та ін.

Поінформовано про стан, перспективи розробки галузевих стандартів та результати роботи ТК-125, що реалізує державні вимоги з розробки і впровадження національних стандартів у легкій промисловості. Комітет створений згідно з Наказом Держстандарту України №529 від 24 липня 1998 р. "Про створення технічного комітету стандартизації ТК 125 "Легка промисловість", який у своїй структурі має підкомітети по трикотажу, одягу, текстилю, взуттю, іграшкам. До 1 січня 2018 р. в Україні у галузі легкої промисловості діє 706 ГОСТів (бувшого СРСР, розроблених до 1992 р.). Наразі, згідно з розпорядженням Мінекономрозвитку передано пропозиції щодо можливого перегляду та подовження в частині випробувань 369 документів.

Нині в Україні діє 468 національних галузевих стандартів (ДСТУ, ISO, ДСТУ EN, ДСТУ ГОСТ), розроблених ТК 125 після 01.01.1992 р. З них - 195 стандартів, розроблених і гармонізованих з європейськими і міжнародними стандартами, у т.ч. 128 – на текстильну продукцію, 15 - одяг, 40 – взуття, 12 – іграшки.

Висвітлено досвід австрійського Інституту екології, техніки та інновацій із впровадження міжнародних стандартів з сертифікації Oeko Tex для стимулювання експорту на зарубіжні ринки. (Детальніше про перелік основних сервісів ТОВ «ETI» у презентації за посиланням).

Учасниками та експертами у ході обговорення відмічено важливість скоординованої взаємодії всіх сторін, що розробляють та реалізують політику у сфері технічного регулювання. Прийнято рішення підтримати роботу ТК-125 «Легка промисловість» та звернутись до Мінекономрозвитку й національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» щодо необхідності включення до Програми робіт з національної стандартизації за державним фінансуванням галузевих стандартів на товари легкої промисловості, які є вагомою складовою внутрішнього ринку України; продовжити роботу по гармонізації галузевих стандартів по напрямкам підгалузей виробництва та проводити двічі на рік для підприємств організаційні заходи з опрацювання питань технічного регулювання.


Назад до списку
Наші партнери