нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація про співробітництво Асоціації «Укрлегпром» та ЄБРР

12 вересня 2017р. відбулася зустріч Виконавчої дирекції Асоціації «Укрлегпром» з уповноваженими представниками ЄБРР – консультантами міжнародної аналітично-дослідної організації J.E. AUSTIN Associates, Inc – Musa A.Rubin та Тарасом Ткаченко. Мета зустрічі – ознайомлення зі станом вітчизняного виробництва та знаходження стимулюючих механізмів для інтенсивного розвитку легкої промисловості. Під час зустрічі було обговорено можливість співробітництва представництва ЄБРР та Асоціації для подальшого дослідження стану галузі легкої промисловості України та визначення інвестиційно-привабливих підгалузей.

Відповідно до бачення ЄБРР, першим результатом партнерства має стати Дорожня карта розвитку легкої промисловості в Україні, відповідно до якої ЄБРР провадитиме свою інвестиційну діяльність в галузь та/або залучатиме інвесторів. Презентацію Дорожньої карти розвитку галузі попередньо анонсовано на 25 жовтня 2017 року.

14 вересня 2017р. відбулося засідання правління Асоціації «Укрлегпром», участь у якому взяли експерти консалтингової організації J.E. Austin Associates, та мали змогу ознайомитися з поточними питаннями господарської діяльності підприємств легпрому та напрямів їх вирішення, а також розповіли керівникам підприємств про їх діяльність на території України, співробітництво з ЄБРР та про процес створення Дорожньої карти для підприємств легпрому, яка сприятиме їх подальшому розвитку та допоможе долучитися до європейських та всесвітніх систем стандартизації використання найманої праці, екології виробництва та якості продукції.

І от, на минулому тижні закінчився перший етап роботи уповноважених представників ЄБРР – консультантів міжнародної аналітично-дослідної організації J.E. AUSTIN Associates, Inc – Musa A.Rubin та Тараса Ткаченко.

Протягом місяця під егідою Асоціації «Укрлегпром» уповноважені експерти ознайомлювалися зі станом галузі та досліджували роботу текстильних, панчішно-шкарпеткових, швейних та трикотажних підприємств з різною організаційно-господарською формою діяльності, кількістю працюючих та приналежністю до різних сегментів ринку. Серед них: Київська трикотажна фабрика Роза, Mona Collection, Дана, RІTO, холдингова компанія «Олтекс», компанія Андре Тан, Флоранс, Троттола, Карат, Полларді Фешн Груп, Бембі, Voger, Gardin, Ярослав, Чексіл, Елегант, Anazel, Дюна-Веста, Власта, Decorus, Sambai, Rica Mare, Mira Mod, Доллі, Nui Very, Unlimited Tex, Vladi group, виробників взуття: Prime shoes, Passio, Faber, Caman. Також експертами проведені зустрічі з керівництвом Ukraine Fashion Week, Офісу із просування експорту, Київського коледжу легкої промисловості.

29 вересня 2017 року під час підсумкової зустрічі з Виконавчою дирекцією Асоціації «Укрлегпром», експертами ЄБРР відмічено великий експортний потенціал галузі, хороша дизайнерська школа, порівняно низька вартість виготовлення виробів, та суттєві логістичні переваги, що матиме вирішальний вплив на подальший розвиток легкої промисловості в Україні.

Разом з тим, відповідно до висновків пана Муси, діяльність та подальший розвиток підприємств стримується завдяки наступним чинникам: нераціональна організація технологічного процесу на виробництві, низька швидкість роботи робітничого персоналу, відсутність на підприємстві топ-менеджерського складу, який би займався загальною модернізацією та раціоналізацією виробничого процесу, загальне старіння виробничих кадрів. Дані чинники суттєво знижують рівень експансії українського галузевого продукту, як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринках.

Як вдалося з’ясувати, стратегічне бачення експерта щодо перспективного галузевого розвитку (який в майбутньому буде взятий за основу інвест-проекту ЄБРР) полягає:

  • у збільшенні потужності текстильного виробництва та виробництва фурнітури;
  • перехід від класичної «давальницької» схеми виробництва до створення продукту чистого експорту під замовлення;
  • створення системи технопарків для потреб підприємств легкої промисловості.

Як анонсовано експертом, наступним етапом дослідницької роботи J.E. AUSTIN Associates буде вивчення митної статистики щодо імпорту сировини для потреб швейних підприємств та готового одягу для потреб населення для подальшого виявлення найбільш інвестиційно-привабливих об’єктів.

25 жовтня поточного року результати своїх досліджень та їх обговорення будуть анонсовані на Конференції.


Програму можна завантажити тут.

Назад до списку
Наші партнери