нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація про галузевий бізнес-форум у форматі «УКРЛЕГПРОМ: Промисловий діалог УРЯДОМ»

7 червня 2018 року у Львові за ініціативою Львівської ОДА й Асоціації «Укрлегпром» відбувся галузевий бізнес-форум у форматі «УКРЛЕГПРОМ: Промисловий діалог УРЯДОМ», в якому взяли участь понад 70 керівників підприємств різних підгалузей легкої промисловості з 10 регіонів України, представники галузевих закладів освіти всіх рівнів акредитації, громадських організацій, експерти, науковці, а також Голова Львівської ОДА О.Синютка, заступник Міністра економічного розвитку Ю.Бровченко, очільник ДФСУ М.Продан, гендирекор Директорату профосвіти Міносвіти І.Шумік, представники інших центральних і регіональних органів виконавчої влади у сфері: податкової, митної, соціальної та промислової політики, економічного розвитку та торгівлі, охорони праці і екології.

Мета заходу - продовження дієвого діалогу B2G, обговорення актуальних питань та бізнес-ініціатив щодо відкриття нових можливостей розвитку легкої промисловості, модернізації існуючого виробничого потенціалу, створення робочих місць, підготовки кадрів, освоєння нових ринків, розвитку економіки регіонів тощо. Зокрема, було представлено «ЛЬВІВЩИНУ ЯК ГАЛУЗЕВОГО ЛІДЕРА», що має унікальне значення для розвитку легкої промисловості, як західний форпост, через який здійснюється п’ята частина українського зовнішньоторговельного обороту галузевими товарами (торік 700 млн.дол.США). Регіон лідирує за обсягами виробництва (14,8%) й експорту (22,1%) галузевої продукції за 2017 рік. В області зосереджено понад дві сотні підприємств, що виготовляють різні види текстильного і трикотажного одягу, іграшок, взуття, інші товари; сконцентровано швейні підприємства з багаторічним досвідом виготовлення одягу на замовлення відомих світових брендів, а також значна кількість галузевих навчальних закладів. Згідно з Програмою форуму було обговорено ряд актуальних питань.

Модератор діалогу – президент Асоціації «Укрлегпром» Т.Ізовіт поінформувала про сучасні тенденції розвитку легкої промисловості, що вдалося реалізувати за результатами двох попередніх секторальних зустрічей з Урядом, перспективні напрямки роботи Асоціації для впровадження стратегії.
Особливий інтерес в учасників викликала інформація керівника ДФСУ щодо необхідності запровадження фіскалізації економіки завдяки нещодавно представленій системі «E-Receipt», адже нині від усієї кількості суб’єктів господарювання лише 3% юридичних осіб та 4% ФОП застосовують РРО. Говорити про рівні умови конкуренції (а це один з ключових чинників ефективного розвитку легкої промисловості, та й економіки держави) за таких умов – неможливо! При цьому підприємства галузі забезпечують 5% бюджетних надходжень, хоча в обсягах промвиробництва частка легкої промисловості – лише 1%!

Мирослав Продан звернувся до учасників з проханням підтримати дану ініціативу Уряду, а також - законопроект щодо податку на виведений капітал, адже в такому разі прибуток у повній мірі можна буде направляти на розвиток підприємства, що дасть мультиплікативний ефект для держави.

У ході діалогу керівники підприємств, серед іншого, звернули увагу Уряду на різнопланові проблеми:
кадрового дефіциту в галузі, трудову міграцію тощо;

  • професійної освіти (викладацький кадровий дефіцит, невиправдано низька зарплата майстрів трудового навчання та стипендія учнів на рівні виживання);
  • неможливість отримати вищу профільну освіту працівниками підприємств зі значним (наприклад, 20-річним) досвідом роботи без здачі ЗНО;
  • підвищення ефективності управління для включення у глобальні ланцюги доданої вартості та забезпечення замовлень Fast Fashion;
  • необхідність перегляду формування мінімальних цін у держзакупівлях, адже підвищення маржинальності дасть можливість виробникам підвищити зарплату працівникам, тобто покращити платоспроможний попит населення, а значить запустити вітчизняну економіку;
  • тотальне зростання «секонд хенду», що перетворює Україну у територію утилізації текстильних відходів з європейських країн тощо.
Підводячи підсумки, учасниками було підтримано підготовлене Асоціацією «Укрлегпром» Протокольне рішення Форуму, вирішено його доопрацювати з урахуванням висловлених зауважень й направити Кабінетові Міністрів України. Також висловлено підтримку Звернення національних виробників до керівництва держави стосовно ЗВТ з Туреччиною у частині необхідності збереження ввізних мит на готову продукцію галузі (килими, одяг, взуття та ін.).
Бізнес-форум відбувся напередодні професійного свята – Дня працівників легкої промисловості, тож було озвучено вітальні листи від імені Прем’єр-міністра України В.Гройсмана, Першого віце-прем’єр-міністра С.Кубіва. Учасників привітали очільник Державної фіскальної служби України М.Продан, а Голова Львівської ОДА О.Синютка та президент Асоціації «Укрлегпром» Т.Ізовіт нагородиди кращих працівників галузі почесними грамотами. Святковою завершальною нотою офіційної частини бізнес-форуму став яскравий показ модних колекцій молодих дизайнерів.

Дякуємо всім учасникам і організаторам за проведення секторального Бізнес-форуму та діалогу з Урядом на високому якісному рівні! Разом ми зможемо розвинути галузь!Назад до списку
Наші партнери