нацIональний виробник — основа економIки держави

Інформація про експорт українських товарів до Канади

Як ми знаємо, між Україною та Канадою підписана Угода про зону вільної торгівлі, яка є важливим інструментом спрощення торговельних відносин між країнами та сприятиме експортній експансії українських виробників на канадський ринок. Дана Угода – це комплексний документ, який окрім загальної тарифної та митної лібералізації містить також положення про правила визначення походження, санітарні заходи, захист інтелектуальної власності, публічні закупівлі, торговельний захист тощо.

Також, не раз ми освітлювали співробітництво Асоціації «Укрлегпром» та Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS) – 5-річну (2016-2021) ініціативу уряду Канади, спрямовану на зменшення бідності в Україні шляхом нарощування експорту з України до Канади та інвестицій з Канади до України. Діяльність проекту полягає у наданні освітньої та консультативної допомоги усім охочим підприємствам та інвестування в розвиток експорту найбільш потенційних, на думку експертів CUTIS, підприємств. Позитивним також є те, що Асоціація «Укрлегпром» бере участь у проекті CUTIS в якості основного медіатора та «постачальника» підприємств легкої промисловості - потенційних об'єктів для інвестицій, а також в якості консультативного партнера. Це значить, що наші фахівці мають ключову інформацію щодо особливостей експорту до Канади та радо з вами нею поділяться.

Отже, Угода про ЗВТ з Канадою передбачає скасування ввізних мит на імпорт 98% українських товарів. У результаті цього, українські експортери взуття та одягу нарешті отримали можливість бути конкурентоспроможними на канадському ринку. Звичайно, дана ситуація може викликати у потенційних експортерів жагу відразу розпочати активну діяльність! Але вже на першому етапі ви маєте спинитися та серйозно оцінити можливості вашої компанії до моменту прийняття бізнес-рішення про початок експорту до Канади.

Відповідно до фахових рекомендацій визнаних експертів, ще задовго до початку практичної реалізації експортної стратегії, керівнику підприємства необхідно визначити готовність компанії до експорту, відповівши принаймні на наступні запитання:

  • Чи готовий керівник компанії інвестувати в нарощування експортного потенціалу?
  • Чи зможе ваш товар успішно конкурувати з подібними товарами на канадському ринку?
  • Чи є у вас час та фінансові ресурси для створення та нарощування експортного потенціалу?
  • Чи є у вас чіткий план виходу на канадський ринок?
Якщо ви отримали чотири «так», то вам необхідно перейти до осмислення спроможності практичної реалізації експорту саме з вашим товаром. Будемо діяти вказаною вище схемою – знову необхідно відповісти на такі питання:
  • Чи відповідає ваш товар регуляторним вимогам для виходу на канадський ринок і що треба змінити в самому товарі чи процесі виробництва, щоби їм відповідати?
  • Чи є ваш товар конкурентоспроможним і чи відповідає він вимогам щодо якості і безпеки?
  • Чи необхідно якось змінити ваш товар, щоб він задовольнив потреби канадських споживачів?
  • Чи треба вам змінювати упаковку та маркування вашого товару?
  • Як ви будете реалізовувати логістику товару та захищати його від пошкоджень?
  • Чи має ваш товар певну історію, яку можна використати як маркетингову стратегію?
Давши чесні відповіді на вказані питання та усунувши недоліки, ви зможете зробити свій експорт успішним і уникнути зайвих фінансових втрат та помилок.

Базисну інформацію та опис успішного досвіду експорту окремими компаніями ви можете прочитати в Практичному посібнику з експорту до Канади для українських малих та середніх підприємств, який був підготовлений проектом CUTIS. Завантажити посібник тут

Галузь легкої промисловості дуже різноманітна в своїх підвидах та тісно переплітається з іншими сферами економіки, але в руслі експорту товарів легкої промисловості до Канади в наступних публікаціях ми будемо говорити лише про дві підгалузі – одяг та взуття.


Назад до списку
Наші партнери