нацIональний виробник — основа економIки держави

7 вересня 2017р. відбулося засідання ІнвестРади при ДФСУ.

Під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, яке відбулось 7 вересня 2017 року. в.о. Голови ДФС Мирослав Продан повідомив, що Протягом січня-серпня 2017 року платникам відшкодовано 77,9 млрд. грн. податку на додану вартість при заявлених 75,3 млрд. грн.: «Майже 95% заявлених до повернення сум відшкодовувалися протягом місяця за результатами камеральних перевірок».

Із загальної суми цьогорічного відшкодування понад 65% повернуто платникам протягом квітня-серпня 2017 року. Так, із заявлених у цей період 47,7 млрд. грн. відшкодовано

51,0 млрд. грн. ПДВ. 
СЛАЙД 5 ДФСУ.jpg
 За словами Директора Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олени Антіпової, з початку впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ з 1 квітня 2017 року заборгованість з відшкодування цього податку скорочено на 93,6%, або майже на 14,3 млрд. грн. СЛАЙД ДФСУ4.jpg

«Якщо на початок квітня - на момент запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ - загальна за боргованість становила 15,3 млрд. грн., то в перший місяць роботи електронного режиму борг скоротився на 11,5 млрд грн – до 3,8 млрд грн. На 1 вересня цей показник вже склав 971 млн грн. Лише за перші дні вересня сума заборгованості зменшилась ще більше ніж на 67 млн грн. Маємо надію, що у найближчі місяці питання боргів з відшкодування ПДВ буде повністю закрите. Це один з пріоритетів для ДФС», - наголосила Олена Антіпова. 

Зазначила, що із суми заборгованості з ПДВ, що залишилася, майже 50 відсотків, знаходиться на оскарженні в судах, та суми заблоковані у зв’язку застереженнями правоохоронних органів. За результатами оскаржень в судах та відповідей правоохоронних органів очікується позитивна динаміка зменшення залишку.
  Ізовіт Т.Л. проінформувала про основні проблемні питання підприємств легкої промисловості, над вирішенням яких Асоціація «Укрлегпром» працює останні декілька місяців, а саме:

1. Податкові питання стосовно блокування ПДВ-накладних:

слайд ДФсу.jpgЗазначення в податкових кодів УКТ ЗЕД – це шлях детінізації внутрішнього ринку.
Натомість, як виявилось, у національному масштабі та відразу –і платники, та і система не запрацювала бездоганно.             І немало наших виробників-швейників вимушені були додатково сплачувати незаплановане ПДВ. Подякувала Київській ДФС і департаменту ДФС –Чмеруку О.М., які допомогли в робочому порядку з Асоціацією «Укрлегпром» відпрацювати механізм та розблокувати.

2. Щодо питання виконання доручення Прем’єр-міністра за результатами галузевого форуму легкої промисловості «Укрлегпром: Промисловий діалог з Урядом» від 8 червня 2017р.

Зазначила про необхідність вирішення питань, адресованих на ДФСУ:

  • Питання розстрочки ПДВ на 12 місяців на імпорт виробничого обладнання – Позиція ДФСУ – застережна, Мінфін – проти, легковики це на контролі тримають та на зустрічах Прем’єра з бізнесом у регіонах нагадують йому про обіцянку на позитивне вирішення питання для всієї промисловості.
  • Щодо посилення контролю з імпорту товарів легкої промисловості.Вже 2-й рік поспіль сконцентровані зусилля митниць на імпорті тканин, натомість благонадійні імпортери з багаторічною діяльністю хоч і рідше, але стикаються з питаннями затягування процедур митного контролю з боку СБУ, підтвердження контрактної вартості.Акцентувала на необхідності посилення контролю над митною вартістю імпортного готового одягу, взуття та килимів. Приклад: килими. Поки немає рішення.
  • Питання товарів групи «секонд-хенд»: щодо впорядкування контролю за безпечністю та обігом цих товарів. Поки немає рішення. 
3. Щодо питання трансфертного ціноутворення.


За ініціативою Асоціації «Укрлегпром» проведена робоча зустріч з ОВПП та підприємствами у липні, опрацьовано та роз’яснено специфіку роботи виробничих текстильних підприємств та сировинну імпортозалежність.
За результатами зустрічі направлені обґрунтовані пропозиції (з якими погодились і ОВПП) до Мінфіну щодо виключення Туркменістану, Узбекистану та Республіки Молдови з переліку держав, які відповідають критеріям ПК щодо трансфертного ціноутворення.


Назад до списку
Наші партнери