нацIональний виробник — основа економIки держави

21 березня відбулося закрите засідання Правління Асоціації "Укрлегпром"

21 березня 2018 р. на київському підприємстві Концерну «Ярослав» відбулося робоче засідання Правління Української асоціації підприємств легкої промисловості за участю членів правління Укрлегпрому, керівників галузевих підприємств – постачальників речмайна та представників Державної служби України з питань праці.

Під час засідання було обговорено наступні питання:

1. Про можливі шляхи реалізації першочергових заходів з розвитку легкої промисловості згідно з дорученнями КМУ від 19.02.2018р. №6568/0/1-18 та від 28.02.2018р. №7126/1/1-18 за результатами зустрічі з Прем’єр-міністром у Богуславі. Президент Асоціації Тетяна Ізовіт коротко підсумувала останні значимі заходи, проведені Укрлегпромом з метою максимального залучення підприємств-партнерів-держорганів для інформування про потенціал та сприяння розвитку легкої промисловості. Зокрема, 2 лютого 2018 р. – зустріч виробників з Прем’єр-міністром у Богуславі, за результатами якої є три доручення (2 див. назву вище, та доручення до листа Укрлегпрому від 15.01.2018 №1-39 до розробленого Асоціацією проекту постанови КМУ про тимчасове встановлення квот на ввезення в Україну товарів «секонд хенд»).

Реалізовано 2 практичних питання:

  •  на виконання ЗУ №2245 від 7.12.2017 затверджено механізм розстрочення зі сплати ПДВ на імпорт обладнання (постанова КМУ від 7.02.2018 №85). Апробація вже успішно пройдена Укрлегпромом разом з ТОВ «Карат» та ДФС, Укрексімбанком, Хмельницькою митницею і податковою. Перше рішення в Україні на розстрочення – для легпрому. Тетяна Ізовіт наголосила, що подавати документи на митницю для отримання розстрочки можна задовго до отримання обладнання.
  •  7.02.2018 також внесено зміни до постанови КМУ №1107 з метою дерегуляції. Обладнання текстильної і легкої промисловості виключено з переліку підвищеної небезпеки (додаток 7 до постанови).

Також Т.Ізовіт зазначила, що з окремих пунктів доручень КМУ Асоціація отримала зустрічні уточнюючі запити, які потрібно додатково спільно опрацювати з підприємствами. Зокрема, від ДФС щодо митної вартості і собівартості виробництва складових (сировини, матеріалів) та готових товарів легкої промисловості (гр.61-64 УКТ ЗЕД). Поінформувала про необхідність створення робочої групи від Асоціації для відпрацювання пілотного проекту щодо кадрового забезпечення легкої промисловості у складі міжвідомчої робочої групи з ЦОВВ.

2. Про процедуру надання дозволів на введення в експлуатацію устаткування для підприємств легкої промисловості відповідно до постанови КМУ від 26.10.2011р. №1107. Заступник директора департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Микола Радіонов звернув увагу на виробничий травматизм, що в Україні у рази перевищує європейський, у 2017 р. на галузевому підприємстві «Поліпак ЛТД» (м.Харків) зафіксовано смертельний випадок (загинув вантажник даного підприємства під колесами вантажівки). Внесені до постанови №1107 зміни, а саме: вилучення легкої та текстильної промисловості із додатку №7 постанови звільнило від декларування при імпорті обладнання, але водночас включення в додаток №3 призвело до отримання дозволів на основі експертиз на експлуатацію машин, що залишається обтяжливим для підприємств. Начвідділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Держпраці Сергій Бабенко зауважив підприємцям, що Постанова №1107 була тривалий час на громадському обговоренні, однак від легкої промисловості не надходило жодних зауважень і пропозицій. Таким чином, у гострій дискусії було вирішено у робочому порядку разом з Держпраці опрацювати спірні питання стосовно прийнятної дозвільної системи на галузеве устаткування із внесенням змін до зазначеної постанови.

3. Про доцільність включення речмайна до Списку предметів неспеціалізованої закупівлі згідно з проектом ЗУ №7206 «Купуй українське». Директор юридичного департаменту Укрлегпрому Анна Нестеренко поінформувала про новели, переваги і недоліки даного «складного» законопроекту, завдання якого надати переваги вітчизняним виробникам на основі застосування приведеної ціни з Коефіцієнтом корекції, що враховує місцеві складові (сировини, робочої сили, обладнання, розміщення виробництва тощо) та може дати ефект по ціні до 30%. Вагомий «мінус» - необхідність повністю показати всі деталі собівартості виробництва, що зазвичай є комерційною таємницею. Учасниками запропоновано декілька варіантів підтримки даного законопроекту щодо включення КВЕД 13-15 у список предметів неспеціалізованої торгівлі за певних умов.

4. Нова версія УКТ ЗЕД згідно з проектом ЗУ №7306 від 17.11.2018 «Про Митний тариф». Виконавчий директор Укрлегпрому Ірина Науменко поінформувала, що в основу нового Митного тарифу покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), побудовану на основі міжнародної ГС-2017 на рівні перших шести знаків і КН ЄС 2017 року на рівні сьомого і восьмого знаків УКТ ЗЕД. ГС-2017 містить 223 зміни, зокрема у текстильній промисловості – 15, у хімічній галузі – 45, у с/г – 85 і т.д.
Акцентовано, що проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок увізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів. Як результат прийнятих змін - частина кодів додана, перенумерована або вилучена у зв’язку з низьким обсягом торгівлі Тому запропоновано підприємцям уважно ознайомитися з проектом №7306, є окремі зміни у трактуванні кодів: 5111, 5112, 5205, 5402, 5502, 5506, 5702 32, 5702 42, 5804 21, 5911 90, 6005, 6304 20, 6406 90.

5. Крім того, керівниками підприємств ПП «Ярослав» Олександр Барсуком та ПрАТ «Едельвіка» Юрієм Переходько було порушено питання щодо ускладнення обліку розрахункових операцій для підприємств, що зокрема мають власну торгову мережу магазинів. Нині необхідно вести дві касові книги, незважаючи на використання сучасних касових апаратів, що практично відкидає назад (у минуле) суб’єктів господарювання на загальній системі оподаткування. Така ситуація склалася у зв’язку з затвердженим постановою НБУ №148 від 29.12.2017 р. Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Зокрема, вимоги нового Положення про ведення касових операцій передбачає ведення каси у торговельних точках, щоденне вилучення готівки з РРО в касу магазину та оформлення касових ордерів, - унеможливлює автоматичне відображення операцій в торговельних точках у балансі підприємства. Це створює неконкурентне середовище для юридичних осіб загальної системи оподаткування у порівнянні з підприємцями, що здійснюють торгівлю без РРО. Вирішено опрацювати дане питання з НБУ, Мінфіном, ДФСУ та передбачити вимоги здійснення роздрібної торгівлі з РРО для всіх форм власності й оподаткування незалежно від обсягів реалізації.

Додатково Тетяна Ізовіт зауважила, що до ВРУ подано законопроекти №6758 щодо детінізації обороту торгівлі та №7281 щодо компенсаційних витрат на РРО.

Засновником групи-компаній «Текстиль-Контакт» - Президентом ВО роботодавців «Укрлегпром» Олександром Соколовським запропоновано проект Топ-5 основних кроків для промислового розвитку легкої промисловості з метою промоції на всіх рівнях заходів щодо можливості «вижити» та конкурувати на українському ринку вітчизняному виробнику, зосереджених на наступному:

  •  Кадровий дефіцит; 
  • Детінізація внутрішнього ринку; 
  • Підключення до енергомереж – строки і тарифи; 
  • Держзамовлення; 
  • Спрощення дозвільних процедур.         
Пропозицію підтримано.


Назад до списку
Наші партнери